Солскяер се оправда: Всеки прави грешки. Ще печелим у дома

Солскяер се оправда: Всеки прави грешки. Ще печелим у дома Снимка: Getty Images

Оле Гунар Солскяер защити грешниците Аарън Уан-Бисака и Джеси Лингард за грешките им при загубата с 1:2 от Йънг Бойс на старта на груповата фаза в Шампионската лига.

Английският бек бе изгонен още през първата част за грубо нарушение в глезена на противник, а в последните секунди Лингард, който се появи като резерва на мястото на Кристиано Роналдо, подари топката на Джордан Сибачо, който донесе трите точки за швейцарците.

"Всички сме хора, всеки футболист прави грешки", каза мениджърът на Манчестър Юнайтед след загубата.

Кристиано Роналдо бе дал летящ старт на "червените дяволи" с третия си гол във втория си мач след завръщането си от Ювентус, след което Юнайтед допусна срамния обрат.

"Никой футболист не иска да прави такива грешки, но това е част от играта - добави Солскяер. - Джеси ще се поучи от тази. Ще трябва бързо да я забрави, за да бъде готов за мача срещу Уест Хем в неделя.

За да излезеш от групата, ти трябват 10, може би, 12 точки. Стига ти да печелиш домакинските си мачове плюс една победа навън. Да, сега изпуснахме възможността да спечелим три точки, но ни предстоят два домакински мача, върху които трябва да се концентрираме.

Разсееш ли се, веднага биваш наказан. Случи ни се и миналата година в Европа. Днес в последните секунди Джеси понечи да играе на сигурно, но обърка паса и допуснахме гол.

От друга страна, Аарън е много, много акуратен при шпагатите си, един от най-добрите.

Знаем, че това ще затрудни задачата ни, но пък миналата година всички ни брояха за сигурни класирали се след два мача и вижте какво стана."

Загубата е четвърта в последните пет мача за Солскяер и Юнайтед. През миналия сезон "червените дяволи" отпаднаха още в груповата фаза на турнира на богатите, след което стигнаха до финала в Лига Европа, където обаче загубиха след изпълнение на дузпи.

Следващите два мача за Юнайтед са домакински, както изтъкна и Солскяер, а тимът му ще приеме именно Виляреал и Аталанта.