Този път чудо нямаше: Нулите не помръднаха от "Анфийлд" и Ливърпул приключи

Този път чудо нямаше: Нулите не помръднаха от "Анфийлд" и Ливърпул приключи Снимка: Getty Images

Реал Мадрид отстрани Ливърпул след 0:0 в четвъртфиналния реванш на "Анфийлд" и се класира за полуфиналите в Шампионската лига.

Испанският шампион удържа домакините във втория сблъсък и победата с 3:1 в първия мач се оказа достатъчна, за да изпрати Реал сред най-добрите 4 в надпреварата.

Тимът на Юрген Клоп пък не успя да осъществи нов паметен обрат на своя стадион заради няколко сериозни пропуска на играчите в предни позиции.

Домакините наложиха натиск в началото и още във 2-рата минута Мохамед Салах имаше златно положение очи в очи с Куртоа, но стреля лошо по земя и вратарят изби с крак.

После премерен изстрел на Джеймс Милнър в горния ляв ъгъл също беше отразен от Куртоа.

Някъде след 15-ата минута първоначалният щурм на Ливърпул приключи, а Реал Мадрид изравни играта и установи контрол върху топката.

В 19-ата минута индивидуална акция на Карим Бензема за малко да завърши с гол след рикошет в Кабак, но гредата спаси Алисон.

Към края на полувремето Ливърпул отново натисна и стигна до нови положения, при които завършващите удари на играчите в червено не бяха на ниво.

Салах и Джорджиньо Вайналдум стреляха от изгодни позиции, но неточно.

Втората част започна с нов голям пропуск, този път на Фирмино.

Офанзивните смени на Юрген Клоп не помогнаха и Ливърпул така и не успя да пробие добре защитаващия се съперник.

Минута преди края грешка на Менди даде още една възможност на Салах, но и този път Куртоа спря египтянина.

Реал ще се изправи срещу друг английски отбор - Челси, в полуфиналния сблъсък.