Бразилия сложи черни екипи в знак на протест и вкара 4 гола (видео)

Бразилия сложи черни екипи в знак на протест и вкара 4 гола (видео) Снимка: YouTube

Бразилия надделя с 4:1 над Гвинея в приятелски мач, изигран на стадиона на Еспаньол в Каталуния.

Срещата мина под знака на борбата срещу расизма и затова "Селесао" за пръв път в историята си се появи в специални черни екипи.

Бразилците бяха в черно през първото полувреме, а след почивката сложиха титулярните жълти фланелки и сини гащета.

Три от головете за победителите пък бяха дело на играчи на Реал Мадрид.

Жоелинтон откри в 27-ата минута, а три минути по-късно Родриго удвои.

Серху Гюраси за малко върна интригата с гол за Гвинея и полувремето завърши при резултат 2:1.

Само две минути след началото на второто полувреме Едер Милитао с глава покачи на 3:1.

Малко преди края Винисиус Жуниор оформи крайния резултат от дузпа.