"Ш**ана корупция! Съдия, сигурно са те купили!" (видео)

"Ш**ана корупция! Съдия, сигурно са те купили!" (видео) Снимка: Getty Images

Деклан Райс сигурно ще получи сериозно наказание от УЕФА заради острите си думи по адрес на съдията на полуфиналния реванш срещу Айнтрахт Франкфурт.

"Чуковете" допуснаха втора поредна загуба и отпаднаха на полуфиналите в Лига Европа след общ резултат 2:4.

Тимът на Дейвид Мойс остана с човек по-малко още в 19-ата минута, след като Аарън Кресуел бе изгонен с директен червен картон за нарушение като последен човек в защитата.

Райс не бе съгласен не само с това отсъждане на рефера, но и с цялостното му представяне.

"Реф! Реф! Много зле! Цяла вечер си ужасно зле. Как може да свириш толкова лошо? Честно, сигурно някой те е купил! Ш**ана корупция!", крещеше звездата и капитан на Уест Хем в тунела след мача.

В интервюто си след двубоя Райс добави: "Много съдийски отсъждания тази вечер бяха лоши. Съдията отсъждаше всяко положение в тяхна полза. Няма как да направиш нещо, когато имаш "някого" срещу себе си."

В средата на второто полувреме съдията изгони и мениджъра на Уест Хем Дейвид Мойс, който в гнева си изрита една топка и за малко не уцели в главата момче, което подава топките. На пресконференцията си след това Мойс се оправда, че момчето не е подало достатъчно добре топката, която "му е паднала добре за воле".