Късни голове и сладък успех за Нидерландия на старта

Късни голове и сладък успех за Нидерландия на старта Снимка: Getty Images

Нидерландия стартира Мондиал 2022 с трудна, но сладка победа с 2:0 над Сенегал в група "А".

Късни голове донесоха успеха, а младата звезда на ПСВ Айндховен Коди Гакпо стана герой за своите и отбеляза ключовия първи гол в 84-тата минута.

Той засече с глава прострелно центриране на Френки де Йонг, като успя да изпревари вратаря на Челси Едуард Менди и да насочи към опразнената врата.

Това беше и първи точен удар в мача за европейския тим.

Чак в 99-ата минута Нидерландия реши всичко с втори гол, изработен от две резерви. Удар на Мемфис Депай беше спасен, но Дейви Клаасен не сбърка при добавката за 2:0.

Преди това "лалетата" имаха доста проблеми със своя съперник, макар че сенегалците са без контузената си звезда Садио Мане.

"Лъвовете на Теранга" създадоха нелоши положения, а мачът беше двуостър и доста непредсказуем.

Тимът на Луис Ван Гаал опита да поеме контрол над събитията от самото начало, но срещна проблеми с атаките на противника.

Второто полувреме беше по-предпазливо, а Сенегал се защитаваше добре и не допускаше ситуации пред вратата си.

Все пак нидерландците дочакаха своя шанс да поведат и със спечелените три точки се изравниха с Еквадор начело в групата.