Резервите на Бразилия разочароваха, голово шоу реши второто място

Резервите на Бразилия разочароваха, голово шоу реши второто място Снимка: Getty Images

Бразилия загуби с 0:1 от Камерун последния си мач от група "G" на Световното първенство.

Тимът на Тите вече си беше осигурил класирането в следващата фаза и селекционерът пусна в игра резервите, а те доста го разочароваха, макар че доминираха в мача.

Куп пропуски и страхотни намеси на вратаря Епаси запазиха мрежата на Камерун суха.

Африканците правеха все по-опасни атаки и в 93-тата минута Венсан Абубакар вкара победния гол с глава, а после беше изгонен с втори жълт картон за събличане на фланелката.

Успехът обаче не стигна на Камерун за класиране, тъй като по същото време Швейцария победи с 3:2 Сърбия и грабна второто място в групата.

Двата тима започнаха във вихрено темпо и показаха, че предстои атрактивен мач. Още в първата минута сръбският вратар Ваня Милинкович-Савич трябваше да прави двойно спасяване, малко по-късно пък Живкович удари гредата на другата врата.

В 20-ата минута Швейцария поведе с гол на Джердан Шакири след щастлив рикошет. Сърбите обаче бързо изравниха с попадение с глава на Александър Митрович.

В 35-ата минута пълният обрат беше налице след като се разписа и другата звезда в нападението на Сърбия - Душан Влахович.

Още преди почивката обаче Бреел Емболо засече прострелна топка отдясно и направи 2:2.

Само три минути след подновяването на играта "кръстоносците" окончателно си свършиха работата.

Ремо Фройлер завърши блестяща комбинация на отбора си и с левия крак порази вратата за 3:2.

Сърбия вече нямаше сили да отговори и успя единствено да изнерви мача. Една симулация на Митрович в наказателното поле предизвика напрежение на терена, а в добавеното време страстите взеха връх, когато и Гранит Джака показа пиперливия си характер.

В крайна сметка Бразилия и Швейцария завършиха с по 6 т. и само по-добрата голова разлика постави бразилците на първото място.