Гаф на Роналдо и драматичен обрат в група "H", сълзи за Уругвай

Гаф на Роналдо и драматичен обрат в група "H", сълзи за Уругвай Снимка: Getty Images

Южна Корея победи Португалия с 2:1 с гол в добавеното време и по възможно най-драматичния начин се класира за осминафиналите на Мондиал 2022.

До инфарктния завършек в последната група "H" се стигна след пълен обрат в мача на корейците, който все пак не спря Португалия за първото място в групата.

Големият губещ е Уругвай, който по същото време победи Гана с 2:0, но заради головата разлика и по-малкото вкарани голове напуска турнира.

"Мореплавателите" поведоха още в 6-ата минута, след като Рикардо Орта засече центриране на Далот отдясно.

В 27-ата минута обаче Кристиано Роналдо направи гаф и вместо да изчисти едно центриране, остави топката да се отбие от тялото му, а Юнг-Гвон Ким се възползва от подаръка и изравни.

Равният не вършеше работа на Южна Корея, но тимът на наказания за този мач Пауло Бенто дочака своя миг.

В 91-вата минута звездата Хюн-Мин Сон направи невероятен пробив през целия терен и през няколко противникови играчи изведе Хий-Чан Хуан, който отбеляза попадението, класиращо тима му.

Уругвай пък изигра най-добрия си мач на това първенство, но един гол не стигна за класиране напред.

Хьорхян де Араскаета отбеляза головете за южноамериканците в разстояние на 6 минути през първата част. Преди това пък Андре Аю пропусна дузпа за Гана.

В края Луис Суарес не можеше да сдържи сълзите си, тъй като заедно с останалите ветерани на Уругвай изигра последното си световно първенство.

В крайното класиране в групата Португалия е начело с 6 т. пред Юнжа Корея и Уругвай с по 4 и Гана с 3.