Мат Лебланк се сприятелява с шимпанзе, което играе бейзбол и записва пореден неуспешен опит да се наложи на големия екран покрай успеха си в сериала „Приятели”. Във филма маймуната Ед реално се изявява на трета база в нискоразреден бейзболен отбор и играе толкова добре, че изстрелва тима до славата. Това наистина е сюжетът на филма, не си го измисляме. Оценка 2.6/10 във филмовата база IMDB и пълният провал в бокс офисите казват всичко останало.
Ако очаквате филм с Роб Шнайдeр и Дейвид Спейд да бъде смешен, значи може и наистина да има шанс да се забавлявате. Но все пак някои неща са по-скоро обезпокоителни, отколкото смешни – в случая пишман комиците сформират бейзболен отбор и си избиват комплексите, играейки срещу група дечица. Като бонус идват грубоватият, физически хумор и повърхностната представа, която се оформя за бейзбола като цяло.
Адам Сандлър е сътворил множество ужасни филми, за съжаление някои от тях и на спортна тематика. Тук той е момче за всичко в колежански отбор по американски футбол, но изведнъж треньорът открива в него неподозиран талант и го прави част от състава. Сякаш клишираната до безобразие история и безвкусните шеги не са достатъчни, на всичкото отгоре героят на Сандлър е изключително дразнещ и отблъскващ.
Упи Голдбърг е замесена в множество ужасяващи опити за комедии, но това е особен тип гавра с баскетбола и с професионалния спорт като цяло. Героинята й е таксиджийка, която след серия от напълно безумни сюжетни ходове става старши треньор на Ню Йорк Никс и успява да накара разглезените играчи да се стегнат и да започнат да печелят. Предвидимият и клиширан сюжет и дебелашкият хумор биха отблъснали и най-върлия фен на баскета.
Трудно ще намерите спортен филм с по-отчайващо безпомощен сюжет. Сякаш не съществуват достатъчно комедии за мъже, преоблечени като жени, този филм решава да обвърже тази клиширана концепция с баскетбола. Лошо момче от NBA бива изхвърлено от баскетбола и успява да се дегизира като жена, да заблуди всички и да влезе в женския NBA… Кинокритиците съсипаха филма при излизането му, а съвсем логично, и зрителите не го приеха добре.
Устат досадник се съгласява да тренира момичешки футболен отбор и открива, че малките дами никак не ги бива да играят. Какво е решението му? Да накара сина на годеницата си да се облече като жена и да се присъедини към отбора. Измъчените шеги за преобличане и геговете на тема изнасилване на малки момиченца означават, че дори децата трудно биха изтърпели филма. Голямата поука да бъдеш честен към самия себе си няма как да прозвучи убедително, когато идва след такива мъчения за зрителя.
Гаврата със спортуващи животни продължава, този път в хокея: шимпанзе открива таланта си на леда и дава началото на цяла трилогия от филми, като в двете продължения (естествено, излезли направо за домашните видеотеки) маймуната става скейтър и сноубордист.
Дори само заглавието е достатъчно да го нареди сред най-ужасните спортни филми, да не говорим, че в този позабравен бисер от края на 70-те може да чуете едни от най-нелепите диалози в киното въобще. Пресъздаването на главния герой е направо скандално, със зле направен костюм, плашещ поглед и доста изкуствено подскачаща походка. Агресивното и стряскащо кенгуру напомня повече на лоша дегизировка за Хелоуин или на чудовище от остарял хорър и никак не се вписва в тона на филма. Но освен че е подигравка с бокса, това е и един от филмите, за които човек трудно може да повярва, че наистина съществуват.
Отчайващо нагла пропаганда, финансирана от самата ФИФА, опитваща се да подобри имиджа на шефовете на футболната централа. Идеята е да се представи историята на ФИФА и възникването на официалните футболни институции и турнири, а прочути актьори като Жерар Депардийо, Сам Нийл и Тим Рот влизат в ролите на президенти на централата. Героизирането на ФИФА във филма става още по-смешно в светлината на избухналия през 2015 г. корупционен скандал в централата, довел до изхвърлянето на самия Сеп Блатер от поста му. „Обща страст” записа антирекорди в бокс офисите, рейтингът му в събирателния сайт за рецензии Metacritic е 1 по стобалната система, а потребителите на IMDB са го оценили с 2.1/10.