Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

Концертите, които да очакваме през 2018-а

За всеки вкус по нещо - от България и региона
За всеки вкус по нещо - от България и региона

Отдавна вече мина времето, когато всеки концерт на някое малко по-голямо име се превръщаше в събитие с национален мащаб. Сега през България минават всякакви изпълнители и за всеки вкус има по нещо - метъл, рок, джаз, блус, R'n'B, етно, електроника, поп, естрада и т.н.

Другият положителен момент е, че дори и някой любим изпълнител да подмине Бългаиря, той може да има дата за концерти някъде в региона, което е буквално на няколко часа път.

Вижте какво ни очаква засега на музикалната сцена в България (и наоколо) през 2018 г. А има да изскачат и още концерти и фестивали...

Януари

10 януари - Bone N Skin (елентронна музика) - Румъния, Букурещ, Club Fabrica

24 януари - Kreator, Vader, Dagoba (метъл) - София, клуб Mixtape 5

27 януари - Tankard (thrash metal) - Гърция, Атина, клуб Kyttaro

Февруари

3 февруари - Dalton Trance Teleport (транс) - Сърбия, Белград, club Petak

4 февруари - Дейвид Гарет (нео класика) - София, Зала 1 на НДК

10 февруари - Николина Чакардъкова (народна музика) - София, Зала 1 на НДК

10 февруари - Arcona (pagan metal) - София, клуб Mixtape 5

21 февруари - Лили Иванова (поп музика, естрада) - Пловдив, Комплекс С.И.Л.А.

28 февруари - Kraftwerk (електронна музика, синтпоп) - София, Зала "Универсиада"

Март

2 март - Caro Emerald (поп, джаз) - София, Зала "Универсиада"

4 март - Toto (рок) - София, Зала 1 на НДК

10 март - Therion (syphonic death metal) - София, клуб Mixtape 5

12 март - Деспина Ванди (етно) - София, Зала 1 на НДК

13 март - Halo (К-pop) - София, Зала "Универсиада"

14 март - Lisa Gerrard & Genesis Orchestra (класическа музика) - София, Зала 1 на НДК

20 март - Лили Иванова (поп музика, естрада) - Варна, Дворец на културата и спорта

22 март - Лили Иванова (поп музика, естрада) - Русе, "Булстрад Арена"

23 март - Лепа Брена (етно) - София, зала Арена "Армеец"

23 март - Insomnium (death doom metal) - София, клуб Mixtape 5

24 март - While She Sleeps (metalcore) - Гърция, Атина, клуб Gagarin 205

27 март - Лара Фабиан (поп) - София, Зала 1 на НДК

29 март - Б.Т.Р. (бг рок) - София, Зала 1 на НДК

Април

3 април - Enslaved, Samael (метъл) - София, клуб Mixtape 5

4 април - Paradise Lost (death doom metal) - София, клуб Mixtape 5

5-7 април - Jesus Christ Superstar (мюзикъл) - София, Зала 1 на НДК

13 април - Горан Брегович (етно) - София, зала Арена "Армеец"

14 април - 45 години вокална група Тоника (естрада) - София, зала Арена "Армеец"

14 април - Гласовете на Миланската скала (опера) - София, Зала 1 на НДК

15 април - Lord of the Dance - Dangerous Games (спектакъл ирландски танци) - Румъния, Букурещ, Зала Палатулуи

19 април - Силви Вартан (естрада) - Варна, Дворец на културата и спорта

20 април - Михалис Хадзиянис (етно) - София, Зала 1 на НДК

20 април - Dark Tranquillity (melodic death metal) - София, клуб Mixtape 5

21 април - Силви Вартан (естрада) - София, Зала 1 на НДК

21 април - Хиподил, Контрол, Ревю, Нова генерация (бг пъкн, ню уейв) - София, зала Арена "Армеец"

Май

2 май - Нощ на ансамблите (фолклор) - Зала 1 на НДК

4 май - Роджър Уотърс (рок) - София, зала Арена "Армеец"

6 май - Turisas (folk metal) - София, клуб Mixtape 5

8 май - Foreigner (рок) - Русе, "Булстрад Арена"

9 май - Foreigner (рок) - София, зала Арена "Армеец"

9 май - Rag'N'Bone Man (соул, блус, RnB) - София, зала "Универсиада"

11 май - Lura (джаз) - София, Sofia Live Club

12-19 май - EUROPAfest - Bucharest International Jazz Competition - Румъния, Букурещ,

15 май - Scott Bradlee's Postmodern Jukebox (джаз, суинг) - София, Зала 1 на НДК

16 май - Томас Хемпсън и Софийската филхармония (класическа музика) - София, Зала "България"

30 май - Gogol Bordello (етно фънк) - София, Inter Expo Center, Зала 4

Юни

2 юни - Jorn (рок) - Русе, Летен театър

2 юни - Cradle of Filth (black metal) - Гърция, Атина, Gagarin 205

10 юни - Scorpions (рок) - Сърбия, Белград, Kombank Arena

19-20 юни - Стинг (поп, рок) - Пловдив, Античен театър

26 юни - Stone Sour (метъл) - Румъния, Букурещ, Arenele Romane

30 юни - Judas

Юли

20 юли - Hills Of Rock (рок, heavy metal) - Пловдив, Гребна база

21 юли - Hills Of Rock - Judas Priest (heavy metal) - Пловдив, Гребна база

22 юли - Iron Maiden (heavy metal) - Пловдив, Гребна база

Август

17-20 август - Awake festival - Румъния, Горнещи,

Ноември

18 ноември - Annihilator (метъл) - София, клуб Joy Station

27 ноември - Графа (поп) - София, Зала 1 на НДК

Най-четените