Batman: Arkham Knight
PlayStation 4, Xbox One
Оставяйки настрана фиаското с версията за компютър и огромните проблеми с нея, Arkham Knight е може би една от най-добрите интерпретации на приключенията на Батман във всеки един медиум. Графиката и геймплейът са на изключително високо ниво, цялостната продукция е впечатляваща. Arkham Knight е кулминацията на Arkham поредицата и нейната най-амбициозна част, макар че не бихте могли да сбъркате с която и да било от другите игри от серията.
PC
Тази компютърна игра от 2002 г. е една позабравена класика. За разлика от повечето игри по комикси, Freedom Force vs the Third Reich не е чист екшън, а тактическа игра в реално време, пълна с интересни супергерои от вселените на DC и Marvel. И днес може да я откриете в Steam, макар че подкарването
PC
Въпреки че беше доста бъгава при премиерата си, Marvel Heroes претърпя значителна положителна трансформация през годините и днес е една от най-добрите MMORPG игри за комикс фенове. Ребрандираната версия от тази година съдържа повече от 100 герои, оплетени в един достоен за всеки комикс на Marvel сюжет. Играта е безплатна и въпреки че съдържа микротранзакции, не е необходимо да плащате каквото и да било, за да имате пълен достъп до цялото съдържание.
PlayStation 2, PlayStation 3, Xbox, Xbox 360, PSP, Wii, GameBoy Advance
Тази екшън ролева игра се появи през 2006 г. и се превърна в комерсиален хит и фаворит на феновете за всяка една от половин дузината платформи, за които излезе. Историята в нея е изцяло по каноните на Marvel и може да играете както с популярни супергерои като Капитан Америка и Спайдърмен, така и с по-неизвестни като Черната пантера. Успехът на Marvel: Ultimate Alliance доведе и до появата на продължение, което е също толкова добро и позволява на геймърите да изберат страна във войната между супергероите.
SNES
През годините е имало много игри, посветени на Костенурките нинджа, но никоя от тях не може да повтори успеха на Turtles In Time, която излиза през 1991 г. за конзолата SNES. Тя е перфектен порт на аркадната версия, обогатен с допълнителни нива и режими. Визията и озвучението
Batman: Dark Tomorrow
GameCube, Xbox
През 2003 г. концепцията за игра с отворен свят бе една все още нова идея, но вместо да я опита, Batman: Dark Tomorrow ни предложи едно изключително линейно приключение с ужасяващо управление, подобно на т.нар. tank control в Resident Evil. Уж грациозният Човек-прилеп дори не движи ръцете си, когато ходи, а темпото е мудно. През по-голямата част от играта Батман просто коленичи и поставя белезници на враговете си.
PlayStation, SEGA Saturn
Кой, по дяволите, е X-O Manowar? Очевидно комикс герой, който е толкова непопулярен, че ако потърсите в YouTube видео за пуснатата през 1996 г. beat-em-up игра, ще откриете резултати само с Железния човек. Не че бихте искали да играете или дори гледате тази игра – тя има перфектната комбинация от грозни полигони, характерни за началото на 32-битовия период, и тромави анимации. Всичко в нея е измъчено, затова не си заслужава да я обсъждаме повече и преминаваме нататък.
PlayStation
Възкръсналият от мъртвите герой Споун, създаден от Тод Макфарлън, по принцип е добра основа за игра по комикс. Spawn: The Eternal обаче е учудващо лоша. Тя ни превежда през една сякаш безкрайна поредица от безлични и еднообразни нива, а когато срещнете противник, по необясними причини камерата превключва от 3-D в 2-D перспектива, опитвайки се да предложи геймплей, подобен на Street Fighter с около 1/10 от прецизността и динамиката на популярната бойна игра. Смятаме, че няма какво повече да се каже.
PlayStation 2, GameCube, Xbox, PC
Харесва ли ви едноименният филм от 2004 г.? А допада ли ви да тичате в кръг с часове, биейки до безсъзнание едни и същи врагове? Смятате ли, че спасяването на котки е нещо, което един супергерой трябва да прави в игра? Е, поздравления, вие явно сте фенове на играта Catwoman. И сте малцина.
PlayStation 3, Xbox 360, Wii
За Silicon Knights се говори повече заради скандалите, съпътстващи студиото, а не толкова за неговите игри със съмнителна стойност. Своеобразен връх (или по-скоро дъно) в това отношение бе появата на X-Men: Destiny. Кратката история, бъгавият геймплей, скучните битки, липсата на реални последици при изборите и цялостното ниско качество превърнаха играта в истинско посмешище. Като един доста подобаващ завършек, се наложи всички непродадени копия от нея да бъдат унищожени след съдебното дело между Silicon Knights и Epic Games заради използвания без лиценз Unreal III енджин.