Британска политическа драма от създателите на хитовия "Bodyguard" с Ричард Гиър в главната роля. Това би трябвало да е достатъчно да прикове вниманието. Великобритания е пред избори, а американският медиен магнат Макс Финч се завръща в страната, за да нагледа вестника си, оставен в ръцете на сина му Кейдън. Междувременно той се опитва да разиграе нещата по такъв начин, че да влезе в изборите, подкрепяйки както министър-председателя, така и водачката на опозицията, докато опитва да предпази семейството си и бившата си жена от скандал. Но когато самоунищожителният начин на живот на Кадън излиза извън контрол, опустошителни последици заплашват бъдещето на цялото семейство и на империята, която Макс е съградил. Сериалът е сложен, с добра актьорска игра и заплетена интрига. Въпреки че от него към момента са излезли само два епизода, може да се каже, че MotherFatherSon е доста обещаващ.
Първият сезон на "Американски богове" си позволи доста волности що се отнася до адаптирането на едноименния роман на Нийл Геймън, но все пак осъвремени сюжета за войната на Старите и Новите богове и мястото на един бивш затворник в този конфликт. След дълго чакане доживяхме и втори сезон, като не толкова качеството му, колкото любопитството ни кара да го гледаме.
Един от по-старите сериали на HBO, който заслужава вниманието на всеки пропуснал го до момента зрител. Действието се развива в лагер в Дивия запад във времето, в което златната треска мъчи всички, а Щатите още се разрастват. Фокусът обаче пада върху разнообразните персонажи в лагера и техните преплитащи се съдби и интереси. А доста често това завършва фатално... Скоро се задава и филм, който ще продължи историята, така че сега е отличен момент за наваксване със старите сезони (3 на брой, всеки с 12 епизода).
След изключително вълнуващия първи сезон и доста разочароващия втори създателите на шоуто си взеха няколко години, преди да пуснат третата история. След дългото чакане дойдоха отново смесени реакции. От една страна, не може да се каже, че самата история е нещо велико, но от друга, актьорската игра наистина си заслужава гледането. Махершала Али, Стивън Дорф и Кармен Ехого успяват по страхотен начин да предадат самата същност на героите си. Идеята действието да се раздели на три времеви линии също се получава доста добре. Иначе казано - може да не гледате третия сезон на "True Detective" заради криминалната история в него, но ще искате да го гледате заради всичко останало.
Един сериал по X-мен, но без Х-мен. "The Gifted" представя историята на марвълските мутанти, след като могъщата група X-men е победена и се укрива някъде. Така че не очаквайте да видите някой от познатите ви, любими герои като Върколака, Циклоп, Джийн Грей, Професор Х, Магнито и т.н. За сметка на това обаче има куп нови герои със суперсили и един свят, който ги ненавижда. Сериалът изгражда сложна и интересна реалност, в която различни групи се борят за надмощие. Пригответе се за политика, суперсили, интересни герои и обрати. Шоуто е правено по добре познатата формула на Fox с много действие и без чак такова задържане върху детайлите и изпипването им до ниво шедьовър.
Името на Фийби Уолър-Бридж сигурно не ви говори нищо, но на нейния талант дължим един от най-добрите сериали на последната година - "Killing Eve". Сега е време за първия й оригинален ТВ-сериал - "Fleabag". Историята от Сезон 1 разказваше за живота на момиче от Лондон, което на пръв поглед представлява модерна, разкрепостена, самоуверена, независима и необвързана млада градска мацка с ненормално семейство, която подминава всяка битова драма с ударна доза британски хумор и живее между хипстърското си кафене и поредната бърза свалка. Всичко това обаче се разпада секунда по секунда, пласт по пласт, реплика след реплика, докато цялата истина за героинята й не ви блъсне със силата на парен чук в лицето. Сезон 2 е още по-силен и смешно-тъжен. Епизодите на "Fleabag" са по 6 на сезон, като всеки е с дължина от 25 минути. Може да ги изгледате на един дъх през уикенда или да си ги пускате в обедната почивка, когато работата ви дойде до гуша.
Сериалът, който върна семейната драма на картата на уважаваните телевизионни сериали. Приготвяйте кърпичките, защото семейство Пиърсън се завръща. Рандъл се решава да се впусне в политиката (като същевременно се опитва да балансира със семейния си живот), Кейт и Тоби очакват свое дете, а Кевин трябва да се изправи срещу миналото на баща си и своя проблем с алкохола. Междувременно връщанията към миналото разкриват историята на Джак отпреди семейството му, когато е бил във Виетнам. И всичко това е изпълнено в обичайния начин, играещ по най-тънките душевни струни на зрителите.
Един прекрасен сериал за разтоварване. Общо 10 сезона човек може да се радва на ненатоварваща история, в която всеки човек може да намери за себе си (тъй като всяко семейство е поне по малко откачено). Последният сезон предлага това, което и всички останали преди него - добър хумор, интересни персонажи, които лесно можеш да разбереш, както и някои обикновени, мили ситуации, които да те грабнат. Кратките епизоди също помагат доста.
Ако сте фенове на "The Big Bang Theory" (чийто последен сезон върви в момента и също следим с интерес), определено добра идея е и да хвърлите едно око на "Младият Шелдън". Идеята за познатия на всички гениален нърд в детските му години е мила и откровено забавна. Шелдън е на 9 и се опитва да намери своето място под Слънцето и да комуникира със семейството си, което не може да го разбере съвсем - бащата треньор в гимназията, отдадената на вярата майка, по-големият брат спортист и откровено агресивната сестра близначка. В крайна сметка "Младият Шелдън" е интересен, наистина забавен и приятен за гледане.
Всеки сезон показва нови и нови начини, по които алкохолизираният баща Франк може да премине всички граници на недопустимото, докато останалите от семейството се опитват да поддържат някакъв баланс. Ако един се издъни, друг задължително изплува, така че нещата да не се разпаднат напълно. Това е последният сезон с Еми Росъм (в ролята на Фиона) и не е ясно как това ще повлияе на химията между различните герои и дали няма да провали самия сериал. Въпреки това поне дотук определено си заслужава гледането.
Новият български сериал, който привлече сериозно вниманието. Поредицата с Александър Сано и Захари Бахаров показва какво може да се случи при един развод със семейството и най-вече с детето. "Денят на бащата", макар и с едни доста "черно-бели" герои, успява да представи адекватен и достоверен разказ за това как протичат част от битките за попечителство в днешно време. Заслужава си да му хвърлите едно око.
Може би първият по-сериозен опит за истински български криминален сериал (в по-ново време). Историята тук определено е заплетена - убит каналджия, чиито очи са извадени и заменени с овчи. Намесени са бежанци, опасност от преминаващи терористи, предизборни стремежи и рехавият етнически мир в Смолянско. А в центъра на събитията попадат двамата основни разследващи - главният комисар (който е и син на главния прокурор на Смолян) и една агентка на ДАНС със своите си дълбоки лични проблеми. "Дяволското гърло" не е нещо велико, а от актьорската игра определено има какво да се желае, но самата история е интересна и предадена по достатъчно хващащ начин, че да държи зрителите.
Това е един от онези не особено адекватни сериали, които те печелят със забавен сценарий и страхотна химия между актьорите. Основната история се фокусира върху един агент на ФБР в чужбина и една агентка на ЦРУ, които в един момент се виждат принудени да работят заедно в един обединен екип между двете агенции. Те трябва да спират терористи, да спасяват градове и да блокират опити за продажба на държавни тайни - въобще шпионски истории, сякаш извадени от 90-те. Но всичко това е направено с достатъчно чувство за хумор и без сериалът да се взима сериозно. Шоуто е забавно, ненатоварващо, приятно за гледане и без опасност да се зарибите по него много. Идеално е за убиване на време.
Самото присъствие на Нейтън Филиън в даден проект определено си заслужава внимание. "The Rookie" е сериал за група патрулиращи полицаи в Лос Анджелис, към които се присъединява и един "новак", прехвърлил 40-те си години. Джон Нолан е прясно разведен и в търсене на нов смисъл на живота си. Така, след като помага за обезвреждането на обирджии в банката, той решава да смени тотално средата и да се пробва да бъде полицай. Там той ще трябва да се справя със строгата си партньорка и още по-строгия отговорник на патрулиращите полицаи. Междувременно ще завърже нови приятелства и на ежедневна база ще трябва да се сблъсква с всякакви човешки истории. Самото шоу не блести с нищо особено, но въпреки това заради добрата актьорска игра (непретенциозен, но много добър каст) и заради качествения си сценарий е наистина приятно за гледане.
Великобритания след Втората световна война. Чърчил е на път да изгуби изборите от лейбъристите, а САЩ се притесняват както от силните леви настроения при тях, така и от опасността новото правителство да е инфилтрирано от шпиони на СССР. За целта те вербуват свой човек, който да влезе в администрацията на кабинета. Това е Фийф Саймъндс - млада британка, дъщеря на богат търговец, която е работила през войната и няма никакво намерение все още да се омъжва. Колкото по-навътре навлиза тя в шпионската игра обаче, толкова по-сериозни стават проблемите за нея.
Какво прави човек, когато смисълът на живота му си е заминал? На този въпрос трябва да си отговори Тони - журналист в малък местен вестник, чиято съпруга е починала от рак. Сега той просто съществува на доизживяване. Ходи на работа, която намира за безсмислена, посещава баща си, страдащ от деменция, кара се с пощальона си и се държи грубо с абсолютно всички, освен с малкия си племенник, с кучето си и с една проститутка (с която дори не спи). Рики Джървейс тук е във вихъра си и прави безкрайно добра роля. Шоуто на Netflix е сравнително кратко - 6 епизода от по 25 минути, но ще ви спечели с откровеност, чувство за хумор и с цялостния си смисъл.