Първият плакат съветва войниците да не говорят за чувствителни въпроси на обществено място, особено ако носят военна униформа. Непредвидени разговори със класифицирана информация могат да бъдат чути от трети страни.
Този плакат показва, че детайлите на фона, които се виждат на снимките, могат да разкрият важна информация за местоположението на войниците и дори за плановете на армията. Тази препоръка е тясно свързана с предстоящата забрана за селфита. Досега има вече редица случаи, в които снимки, качени в социалните мрежи от руски войници, удостоверяват присъствието им на места, на които официално не би трябвало да има руски войници. Освен това те могат да предоставят многократно ценна информация по отношение на военните операции или обучения.
Третият плакат приканва войниците да не оставят важни документи без надзор. Те могат да бъдат видени, откраднати или просто изгубени.
Четвъртият плакат предлага да не се разкрива чувствителна информация, използваща цивилни мобилни устройства. "Враговете" в плаката изглеждат доста сходни с тези на американските войски, а пластирът показва, че вражеският войник служи в Силите за реагиране на НАТО (NRF).
Този плакат предупреждава за опасностите, които използването на социални медии или дори за зареждане на телефон от служебния компютър крие. Не се допускат игри, определени сайтове или зареждане на мобилни устройства с USB кабел. Изобразеният телефон изглежда е iPhone, което предполага, че електрониката от базирана в САЩ компания може и да не е безопасна.
Шестият плакат препоръчва внимателно да се пазят документите по време на транспортирането им.
Този плакат препоръчва внимателно внимание при предаване на документи на други хора. Този процес трябва да бъде документиран, подписан и на лицето, на което давате документите, трябва да се има доверие.
Тук се предупреждава за използването на мобилни устройства с GPS функция на бойното поле или на тренировъчната площадка. То може да предостави геолокации, както и ключови оперативни подробности. Плакатът подсказва, че географските знаци могат да разкрият местата на НАТО позициите на родните войници.
Според този постер мобилни устройства могат да бъдат използвани от НАТО за извличане на информация. Войникът на силите за реагиране на НАТО носи униформа, сходна с тази, използвана от военните в Обединеното кралство.
Този плакат препоръчва на войниците да оставят за съхранение личните си смартфони, таблети и т.н. още при влизане в базата.
Тук се набляга на това да не се изключва антивирусният софтуер, който предпазва личните и служенби устройства от хактерски атаки. Един интересен детайл в плаката - предпочитаният антивирусен софтуер, използван от войниците, е Kaspersky Labs, която е руска компания, която наскоро прекрати всичките си договори с правителството на САЩ заради подозрения в шпионаж.
призова войниците да информират своя командир за подозрителни действия. Вражеският войник (чиято униформа много прилича на германски камуфлаж, а освен това носи значка на силите на НАТО) извършва подозрителен акт. Работа на руския войник е веднага да уведоми висшестоящите.
В този плакат се подчертава значението на поддържането на реда сред войниците, като съветвате вашите колеги да се държат по подходящ начин.