Раждането на една звезда: Когато Мохамед Салах сам спря Лудогорец за Шампионската лига

Едно от първите изобщо европейски шоута на Мохаме Салах в Европа бе с фланелката на Базел срещу Лудогорец в София

В първия мач на стадион "Васил Левски" Салах показа какво може да очакваме от него в бъдеще, като вкара два от головете и спечели дузпа за четвъртия при победата на Базел с 4:2.

След това наказа на два пъти и Челси в Шампионската лига, което му спечели трансфер в Лондон.

Вихрен сезон 2016/17 с 15 гола и 15 асистенции в Серия А му осигури нов трансфер и завръщане на Острова Снимка: Getty Images

През кампания 2017/18 досега египтянинът наниза 28 гола в 34 мача за Ливърпул във всички състезания, като се превърна в играча на "червените", стигал до кота 20 във Висшата лига най-бързо - за само 25 мача.

Снимка: Getty Images