Лудогорец взе нужния резултат и отново ще играе в Европа напролет

Лудогорец дълго успяваше да опази преднината си и макар че в последните секунди допусна изравнителен гол, не позволи на гостите да мислят за пълен обрат Снимка: LAP.bg

Лудогорец ще играе в Европа през пролетта за четвърти път!

Българският шампион се класира за елиминациите на Лига Европа след изключително ценно 1:1 срещу Ференцварош на "Лудогорец Арена".

И равенството беше достатъчно в решителния последен мач от група H, а "орлите" водеха до самия край с гол на Джоди Лукоки и макар че допуснаха изравнително попадение, вече очакват своя съперник на 1/16-финалите в турнира.

Фради преследваше задължителна победа и стартира амбицирано мача. В 20-ата минута унгарците поискаха дузпа и имаха основания, тъй като топката удари вдигнатата високо ръка на Сисиньо.

Съдиите обаче изглежда не видяха ситуацията, а само 4 минути по-късно Лудогорец поведе.

Страхотна атака изведе Джоди Лукоки зад защитата, а той копна топката над вратаря с левия крак и откри резултата.

"Орлите" заиграха доста прибрано, докато Ференцварош направи няколко опасни атаки до почивката. След един ъглов удар Фримпонг имаше златен шанс да изравни, но стреля в гредата.

През втората част имаше още няколко критични ситуации пред вратата на Пламен Илиев.

В 69-ата минута Исаел пропусна чисто положение пред опразнен ъгъл от вратата. В 82-ата минута той стреля отдалеч, Илиев спаси, а при опита за добавка имаше засада.

В последната минута на редовното време перфектна контраатака на Лудогорец можеше да завърши с втори гол, но прехвърлящият удар на Марселиньо беше изчистен точно пред голлинията. После още веднъж Исаел стреля опасно към Илиев, но неточно.

В 95-ата минута Сигневич изравни резултата, но вече нямаше време за пълен обрат и играчите на българския тим ликуваха.

В крайното класиране на групата Еспаньол остава на първо място, макар че днес загуби с 0:1 от ЦСКА Москва.

Испанците имат 11 т., Лудогорец е втори с 8, Ференцварош остава със 7, а ЦСКА е последен с 5.