Лудогорец отпадна от Лига Европа и приключи европейското си участие през сезона след загуба с 0:2 от Ференцварош.
В реванша от плейофите на турнира, българският шампион допусна два гола още преди почивката и така победата с 2:1 в първия мач се оказа недостатъчна.
Първенецът на Унгария още веднъж през този сезон надви разградчани и показа, че е по-силният отбор.
Домакините стартираха силно и в 14-тата минута поведоха чрез Габи Каниховски.
Ранното попадение изпълни с увереност унгарците, а в 31-вата минута Лудогорец допусна нов гол, този път след контраатака.
Кристофер Закариасен получи безкрайно много пространство в централна зона и с премерен удар покачи на 2:0.
Второто полувреме започна с важна намеса на Хендрик Бонман.
После Лудогорец най-сетне стигна до добро голово положение, но ударът на Петър Станич беше спасен.
Малко по-късно Станич стреля и с глава, но отново последва спасяване.
После домакините можеха да решат всичко, но гредата спаси Бонман, а в този период Фради на няколко пъти изпусна да реализира за трети път.
След 80-ата минута Бърнард Текпетей не успя да стреля добре от изгодна позиция и после се появи надежда за Лудогорец - тъй като Макрецкис препъна Квадво Дуа в наказателното поле.
Но ВАР внимателно разгледа ситуацията и установи, че малко по-рано е имало засада на Дуа, затова дузпа не беше отсъдена.
До края българският тим не стигна до нова възможност да вкара мача в продължения.
Това беше исторически пети сблъсък между тези два тима в евротурнирите само през този сезон.
Фради първо отстрани Лудогорец от квалификациите на Шампионската лига, после надделя и в основната фаза на Лига Европа, а сега излезе победител в плейофния сблъсък и продължава към осминафиналите.

