Реал ще сложи край на европейската приказка за Волфсбург

Реал (Мадрид) и Волфсбург ще се срещнат за първи път

Това е трети 1/4-финал за Волфсбург в европейските клубни турнири – през сезон 2009/10 отпаднаха от Фулъм след 1:2 като гост и 0:1 у дома в Лига Европа (първия сезон на турнира с новото име), а през миналия сезон, отново в Лига Европа, загубиха с 1:4 у дома от Наполи и завършиха наравно 2:2 в реванша.

Реал (Мадрид) е на четвъртфинал в Шампионската лига за шеста поредна година, като спечелиха в предишните пет пъти.

Реал е един от двата отбора – заедно с Барселона – които все още нямат загуба в тазгодишната надпревара.

„Кралете“ са в серия от шест последователни победи във всички състезания след загубата с 0:1 у дома в градското дерби с Атлетико на 27 февруари.

Кейлор Навас запази мрежата си суха в последните осем мача в Шампионската лига и е единствено зад Йенс Леман (853) по минути без гол в надпреварата.

Юлиян Дракслер бе в цветовете на Шалке на 1/8-финалите през сезон 2013/14, когато Реал разби „кралскосините“ с 6:1 в Гелзенкирхен, след което постигнаха нов успех – с 3:1 в Мадрид. Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и Карим Бензема се разписаха по два пъти в първия мач, а португалецът добави още два към сметката си в реванша.