Финалът: За Шварценбек, Рамос, Зизу и Ел Чоло

28 май 2016 г.Мадрид се мести в Милано за финала, а Реал и Атлетико повтарят сблъсъка си от Лисабон преди 2 години. Това е и първият случай (а вече се дублира), в който отбори от един град си оспорват трофея на шампионите.
28 май 2016 г.

2014-аСерхио Рамос вкарва с глава за 1:1 секунди преди изтичането на добавените 4 минути към 90-те. И праща мача в продължения, подсичайки краката на играчите на Атлетико. Реал спечели купата по драматичен начин.
2014-а

17 май 1974 г.Ули Хьонес довършва Атлетико с четвърти гол в преиграването на финала на Купата на шампионите. Байерн печели с 4:0 два дни, след като се е измъкнал невероятно щастливо в оригиналния мач - 1:1 с изравнителен гол на Ханс.Георг Шварценбек в 120-ата минута.
17 май 1974 г.

2002 г.Голът на Зидан, който ще бъде помнен винаги - вероятно най-красивият в историята на финалите на турнира. Френският маестро донесе купата на Реал с удара си от въздуха срещу Леверкузен, а в събота ще опита да стане едва седмият в историята на футбола, печелил трофея и като играч, и като треньор.
2002 г.

Диего Симеоне, опонентът му от Атлетико, прави революция с отбора за петте си години начело. Това може да е най-звездният му миг, след като през 2014-а славата избяга с късния гол на Рамос.
Симеоне може и да си тръгне от Атлетико, особено при победа на "Сан Сиро", която ще завърши мисията и цикъла му в клуба.
Диего Симеоне, опонентът му от Атлетико, прави революция с отбора за петте си години начело. Това може да е най-звездният му миг, след като през 2014-а славата избяга с късния гол на Рамос. Симеоне може и да си тръгне от Атлетико, особено при победа на "Сан Сиро", която ще завърши мисията и цикъла му в клуба.

Стадионът в Милано ще посрещне четвърти финал в турнира на шампионите. Предишните три са:Интер - Бенфика 1:0 (1965), Фейенорд - Селтик 2:1 (1970) и Байерн - Валенсия 5:4 с дузпи (2001 г.). Снимка: Wonderfull-Tourism.blogspot.com
Стадионът в Милано ще посрещне четвърти финал в турнира на шампионите. Предишните три са:

Интер - Бенфика 1:0 (1965), Фейенорд - Селтик 2:1 (1970) и Байерн - Валенсия 5:4 с дузпи (2001 г.).

2015-аГрахчето Ернандес лудее, след като вкара гола в реванша срещу Атлетико и прати Реал на полуфинал с 1:0. Мексиканецът заби единственото попадение в двата мача между мадридските съперници.
2015-а

1959-аДи Стефано и Пушкаш вкараха головете, а Реал спечели  2:1 третия мач от полуфиналите, игран на неутрален терен в Сарагоса. Това е първата европейска среща на двата мадридски тима, а след 2:1 за Реал и 0:1 за Атлетико, се налага трети двубой. Тогава не важи правило за голове на чужд терен.
1959-а

Ди Стефано и Пушкаш вкараха головете, а Реал спечели 2:1 третия мач от полуфиналите, игран на неутрален терен в Сарагоса. Това е първата европейска среща на двата мадридски тима, а след 2:1 за Реал и 0:1 за Атлетико, се налага трети двубой. Тогава не важи правило за голове на чужд терен.

Кристиано Роналдо преследва две големи постижения. Дотук в турнира за сезона има 16 гола, а рекордът е 17, пак поставен от него. Освен това КР7 може да стане първият с попадения в три различни финала в ерата на Шампионската лига, след като вкара за Юнайтед срещу Челси (2008) и за Реал срещу Атлетико преди 2 години.

Номер 9 не губи финалиФернандо Торес ще излезе за десети път в кариерата си на финал. Дотук е спечелил и деветте - с младежите и мъжете на Испания, с Челси, с Атлетико... Само веднъж не е играл и е получил медал без да се съблече по екип - когато Челси би Ливърпул на финала за Купата на ФА през 2012-а. Но му се брои...