Вратар отърва Лудогорец от разгром в Казахстан

Вратар отърва Лудогорец от разгром в Казахстан Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец загуби с 1:2 гостуването на казахстанския Астана в първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Българският шампион изигра пореден неубедителен мач в евротурнирите, при който стоеше много зле в защита и допусна куп положения пред вратата си.

Единствено стражът Серджио Падт спаси тима от инкасиране на повече голове.

Още след две минути игра Астана създаде чисто положение, но гредата спаси Падт.

Домакините привидно контролираха двубоя, но Лудогорец удари първи в 34-тата минута. Тогава след центриране от пряк свободен удар привлеченият от Левски Сонко Сундберг порази вратата с глава.

Само 6 минути по-късно обаче Астана изравни с идентичен гол с глава на Зарко Томашевич след статично положение.

Лудогорец изигра слабо второ полувреме, в което бързо получи втори гол. В 53-тата минута Марочкин беше оставен напълно сам в пеналта и пак с глава изведе казахстанците напред.

После Дабро пропусна стопроцентово положение фронтално срещу вратата и не успя да донесе по-убедителна преднина на домакините.

В 70-ата минута Лудогорец създаде единствената си опасност за втората част, но Чондрич спаси изстрела на Руан Круз.

До края Падт регистрира още няколко спасявания, с които запази шансовете на своите за реванша.

Ответният двубой в Разград ще се изиграе на 17 август.