Ювентус се пребори за героичен обрат с 10 души

Ювентус се пребори за героичен обрат с 10 души Снимка: Getty Images

Ювентус победи РБ Лайпциг с 3:2 като гост в един от най-интересните мачове от началото на сезона в Шампионската лига.

"Старата госпожа" направи героичен обрат с човек по-малко, след като срещата беше придобила кошмарен развой за играчите на Тиаго Мота.

Домакините пък на два пъти повеждаха с голове на Бенямин Шешко, но накрая останаха с празни ръце.

Шешко откри след половин час игра и РБ Лайпциг запази аванса си до почивката.

В 50-ата минута Душан Влахович изравни за Юве, но после вратарят на гостите Ди Грегорио игра с ръка извън наказателното поле и беше изгонен.

Така още в 59-ата минута "бианконерите" заиграха с 10 души.

Малко по-късно тъкмо влезлият Дъглас Луис протегна ръка в наказателното поле на тима си и направи дузпа, а от бялата точка Шешко отбеляза за 2:1.

Ювентус обаче не се предаде и дочака сериозна грешка в защитата на противника в 68-ата минута.

Тогава германците загубиха топката в своята половина, а Влахович си отвори коридор за изстрел и със страхотен шут от дистанция още веднъж изравни.

Лайпциг натисна, но пак се пропука и в 83-тата минута Франсиско Консейсао изведе Ювентус напред.

Попадението се оказа победно, тъй като финалният домакински натиск не даде резултат.

Сериозен принос имаше и резервният страж на Юве Матия Перин.

За тима на Тиаго Мота това е втора победа от два мача в основната фаза на турнира.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.