Реал се сгромоляса! Три сензации за вечерта в Шампионската лига

Реал се сгромоляса! Три сензации за вечерта в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Лил хвърли бомба и удари Реал Мадрид с 1:0 във вечер на няколко големи сензации в Шампионската лига.

Шампионът на Европа се изложи при гостуването си във Франция и отстъпи в мач, в който единственото попадение падна от дузпа.

Карло Анчелоти беше прибегнал до ротации в състава и беше гласувал доверие на Ендрик да поведе атаката от първата минута.

Бразилецът обаче направи два пропуска, а в самия край на първото полувреме Лил получи дузпа за игра с ръка на Камавинга.

Джонатан Дейвид даде преднина на своите от бялата точка.

През втората част Килиан Мбапе и Лука Модрич бяха вкарани да обръщат мача, но Реал така и не успя да върне попадението.

След 80-ата минута играчите в бяло направиха няколко сериозни пропуска, а вратарят Шевалие спаси всичко възможно.

Така играчите на Анчелоти си тръгнаха победени за първи път през този сезон.

В друг сензационен мач Бенфика разби с 4:0 Атлетико Мадрид на собствен терен.

Актюркоглу изведе домакините напред в 13-тата минута, а след почивката "дюшекчиите" тотално рухнаха и допуснаха още три гола, два от които от дузпи.

На Острова пък Астън Вила удари Байерн Мюнхен с 1:0 и нанесе първа загуба на баварците за сезона.

Още през първата част гол на Вила беше отменен заради засада, но след почивката в герой за домакините се превърна резервата Джон Дюран.

В 79-ата минута нападателят получи пас зад защитата и с превъзходно изпълнение с едно докосване прехвърли излезлия напред Мануел Нойер.

На другата врата пък Емилиано Мартинес се прояви с няколко решаващи намеси, включително в 95-ата минута.

Така Астън Вила постигна втора победа от два мача при завръщането си в Шампионската лига.