Преди Владо Стоянов, вратата на Лудогорец пазеше бившия страж на Литекс Урош Голубович. Той бе с основна заслуга за първата титла на "орлите" с 18 чисти мрежи и едва 14 допуснати гола през сезон 2011-12. След пристигането на Стоянов обаче загуби титулярното си място - през следващия сезон записа едва 6 мача и прекрати кариерата си след втората титла през лятото на 2013-а. После стана футболен агент, а сред клиентите му личат имената на Милан Борян и Боян Йоргачевич.
Пристигна в Лудогорец от Белгийския Ойпен с богата визитка - мачове за младежкия отбор на Чехия, бивш кадър от примаверата на Парма. За орлите обаче изигра едва 2 мача от А група, в които допусна 2 гола. След края на сезона се завърна в родината си с екипа на Збройовка Бърно, където също не можа да се наложи. Последно игра в четвъртия ешелон на чешкия футбол с екипа на Ханачка Славия Кромериц през 2015-а.
Французинът се превърна в един от най-успешните чужденци, играли в родния елит. Има 4 шампионски титли между 2010-а и 2013-а (2 с Литекс и 2 с Лудогорец) и една купа. Барт напусна Разград през лятото на 2013-а като свободен агент, за да премине в швейцарския Грасхопърс. В началото на тази година бе пред завръщане у нас с екипа на Локо Пловдив, но в последния момент отказа на "смърфовете" и сега е част от румънския Крайова.
Словакът изигра само едно полувреме за Лудогорец - във втория мач от сезон 2011-12 срещу Берое, но пък може да се похвали, че е ставал шампион на България. Веднага след това напусна Разград, за да играе в полския Краковия, след което смени още пет отбора в Полша, Словакия и Чехия, а сега е свободен агент.
Този словак бе далеч по-успешен трансфер, след като пристигна от шампиона на страната си Жилина с две титли зад гърба си. Гулдан формира здрава двойка в центъра на защитата с Барт и бе несменяем титуляр за Лудогорец. Прекара още един силен сезон в Разград, след което напусна тима през 2013-а. От тогава играе за полския Заглебие Любин.
Белгиецът пристигна от Ойпен заедно с резервния вратар Петр, но също не се задържа много, за което "орлите" само могат да съжаляват. Изигра 11 мача за Лудогорец, предимно като резерва, като отбеляза 3 гола. След края на сезона се завърна в родния си Ойпен, а после игра и в Генк. През 2016-а направи сериозен трансфер в Уотфорд за близо 7 млн. евро и от тогава има 2 гола във Висшата лига.
Финландецът се присъедини към Лудогорец едва през зимната пауза, но трансферът му определено бе успешен. Макар през сезон 2011-12 да изигра само три мача (при разгромните победи над Ботев Враца, Миньор Перник и Калиакра), след раздялата с Гулдан две години по-късно вече се пребори за титулярно място и записа 9 мача в евротурнирите. Той се раздели с тима по взаимно съгласие през зимата на 2015-а и от тогава играе в норвежкия Аалесунд.
Португалецът дойде в Лудогорец от румънския Чайна, но така и не можа да се наложи като титуляр на левия бек. Първият му сезон бе сред най-силните му в клуба, като записа 10 мача в А група. От този юли Витиня вече има нов отбор, но ще продължи да играе в родния елит. Той вече е състезател на Гонзо в Черно Море.
Трансферът на Йордан Минев бе сред най-важните за Лудогорец през лятото на 2011-а. Той дойде от тима на Ботев Пловдив и моментално се превърна в твърд титуляр. За всички тези години Минев вкара само един гол за клуба, но той бе победното попадение срещу Базел в Шампионска лига през сезон 2014-15. От новия сезон Йордан ще играе за трети път в кариерата си с екипа на Ботев.
Бразилецът бе в състава на "орлите", който спечели Б група, след като пристигна в тима от Сантос през януари 2011-а. Първият му сезон в А група бе най-силен за него с 1 гол и 9 асистенции. Все пак той реши да си тръгне като свободен агент през 2015-а и половин година бе без отбор. После се пробва в Кипър и в родината си, но се върна у нас с екипа на Монтана. През 2017-а стана играч на Локо Пловдив, като престоят му там ще запомни с това, че го изгониха от жилището му, защото не бе получавал заплата няколко месеца. Сега пак е свободен агент.
Юношата на Левски пристигна в тима от румънския Васлуй и изкара два много успешни сезона в партньорство с Дяков. После се завърна в Литекс през 2013-а. Игра още в АЕЛ Лимасол, Слави и Монтана, преди да завърши кариерата си в Етър това лято. От януари тази година Генчев бе играещ капитан и треньор на "болярите", а през следващия сезон ще се посвети изцяло на новата си кариера, след като обяви, че няма да се картотекира за кампания 2017-18.
След силното си представяне с екипа на Локо София Дяков бе главна трансферна цел за водещите отбори от елита през лятото на 2011-а. Лудогорец обаче се пребори за подписа му и останалото е история. Капитанът на "орлите" и на националния отбор е сред малцината от онзи тим, които все още са в Разград. Трансферът в Лудогорец пък му донесе 8 титли във витрината и 44 мача в евротурнирте... засега.
Черногорецът игра един полусезон под наем в Разград от Ягелония през 2012-а, но нямаше шанс да се утвърди като титуляр при наличието на Генчев и Дяков. Все пак имаше своята заслуга за титлата - игра в 11 мача и вкара 1 гол. Стана ненужен на Лудогорец и през следващия сезон тима привлече на негово място Мичел Бургзорг. Днес се състезава за руския Тосно.
Малко хора ще се сетят, че полузащитникът, който впоследствие направи фурор с екипа на Левски и стигна до националния отбор, бе част от Лудогорец през сезон 2011-12. Той премина при орлите срещу 40 000 евро от тима на Поморие, а след 2 сезона премина в Берое, откъдето го забелязаха и "сините". От новия сезон е играч на израелския Макаби Хайфа, където премина като свободен агент.
Мишо Александров взе добро решение като напусна Академик, за да играе в Лудогорец през януари 2011-а, когато се превърна в най-обещаващият млад талант в клуба. Той спечели първо Б група, а после и стана шампион на България на няколко пъти. С екипа на "орлите" се представяше доста силно, което му спечели място в националния отбор, а после и трансфер в Легия Варшава срещу 100 000 евро. От февруари се състезава за Арсенал Тула в Русия.
Бадема изненада всички, когато смени ЦСКА с Разград през лятото на 2011-а. Той бе сред най-важните играчи, довели до доминацията на Лудогорец в България. В първия си сезон отбеляза 13 гола, като често бе използван и за централен нападател. После се върна в ЦСКА през 2013-а, след което игра в Китай, Локо София и Локо Пловдив. Последно бе състезател на Берое, но от началото на годината е свободен агент и се възстановява от контузия, макар да се появиха слухове, че може да се присъедини към ЦСКА 1948.
Деко също премина в отбора, още докато бе в Б група. В Лудогорец възроди кариерата си и имаше основен принос при първите две титли в елита с общо 8 гола и 10 асистенции. През 2013-а се върна в Левски, а после премина през Локо Горна и Етър. От 2016-а е играч на Севлиево.
Бразилецът пристигна от Брагантино през лятото на 2011-а срещу скромната за приноса си сума от 120 000 евро. От тогава насам е сред най-големите звезди на тима - твърд титуляр и сред водещите голмайстори на Лудогорец всяка година. Добрите му изяви му спечелиха 7 мача с националния ни отбор, в които се разписа два пъти - първият още в дебюта му при победата с 1:0 над бъдещия европейски шампион Португалия.
Когато говорим за сезон 2011-12 няма как да пропуснем Иван Стоянов, който тогава стана голмайстор на А група с 16 гола в 25 мача (заедно с Жуниор Мораеш от ЦСКА). Лудогорец го привлече от руския Алания за 200 000 евро и приносът му бе огромен. След два силни сезона обаче стана заменим и се завърна в ЦСКА през януари 2014-а. После племенникът на Лечков игра с екипите на Верея, Монтана и Ботев Пловдив, а от 2017-а Генчев го взе при себе си в тима на Етър.
Бакалов бе алтернативата на Стоянов по дясното крило, тъй като предният често се подвизаваше и като централен нападател. След Лудогорец Димо Бакалов премина през Берое, а от лятото на 2015-а е играч на Локо Пловдив.
Бразилецът пристигна в комплект със сънародника си Марселиньо от Брагантино. Макар за разлика от него да не е национал на България, той си остава изключително успешен трансфер за "орлите". Вече има на сметката си 152 мача и 37 гола за Лудогорец, 3 от които в турнира за Лига Европа.
Освен промоцията в А група, Петев донесе и първите две шампионски титли на Лудогорец в елита. Всички помнят обаче следващото му назначение - след като бе освободен от Домусчиев, той пое Левски за по-малко от ден, когато бе съблечен от агитката на "сините". След скандалът Петев се постара да направи добро впечатление в кипърския АЕЛ Лимасол и успя. Дори си заслужи поста на национален селекционер, след което кариерата му сякаш забуксува. През миналия сезон му бе гласувано доверие да води Динамо Загреб и успя да не спечели титлата в Хърватия, която бе притежание на тима в продължение на цели 11 поредни години преди това. Наскоро Петев бе уволнен и отново си търси отбор.