Селекционерът на българския национален отбор Младен Кръстаич не даде индикации, че смята да подава оставка заради срамните резултати на "трикольорите".
На пресконференцията преди утрешната контрола с Албания, сърбинът реши да разнищва големите проблеми на българския футбол, като същевременно отсече, че в неговата работа всичко е наред.
"Имахме малко време да се оправим от шока. Работихме тези два дни да възстановим отбора, да се отърсят играчите, да ги вдигнем психически. Не сме тренирали, а просто сме гледали видео на противника. Ние в крайна сметка не сме на война, това е просто футбол", каза Кръстаич.
"Дали бъдещето ми е свързано с България? Аз съм тук, както виждате. Най-важното не е дали аз ще остана, а момчетата да бъдат подкрепени. За мен най-важната подкрепа е тази на футболистите и те са лакмусът за работата на един треньор. Добре работя с техническия директор на БФС Георги Иванов и мисля, че имаме еднаква визия за българския футбол".
"Бил съм футболист, знам какво е да се говори и добро, и лошо. Няма никакви интриги, от първия ден сме открити и си говорим всичко в очите", допълни Кръстаич.
Той призова да се намали броят на чужденците в българския футбол.
"Не е точният момент да говоря кой е най-големият проблем на футбола тук. Каквото и да кажа, ще се тълкува като оправдание, а аз не искам да е така. Сърбия и Хърватия ги сравнете с България - вижте колко чужденци играят там и колко в българското първенство".
"Ако в българското първенство не играят българи, по-добре да го закрием. Аз се чувствам като българин. Трябва да се грижим за своите деца. И не би трябвало аз да уреждам български паспорти за български деца. Ако тази тенденция продължи, вас скоро няма да ви има. Може да пишете каквото искате, но това е истината, дори понякога тя да боли", заяви Кръстаич.
Срещата с Албания е във вторник от 19:00 и в нея националите ще опитат да прекратят серията си от осем мача без победа.
Само четири други европейски тима са с по-дълга негативна серия и това са Фарьорските острови (10 мача без победа), Андора (11), Лихтенщайн (32) и Сан Марино (133).