Без Меси и Бейл в Идеалния тим на УЕФА

Това са 18-те, избрани от УЕФА в идеалния състав на сезона в Шампионската лига.

Този гол на Бейл пречупи Атлетико за 2:1 в продълженията на финала, а и по пътя към него уелсецът направи силни мачове за Реал. Но не е сред 18-те.

Не толкова изненадващо, но все пак новина в сравнение с последните години - няма го и Меси.

Очаквано доминира Реал, спечелил Десетата си купа.

Серхио Рамос е безспорно героят на турнира в решителната му фаза с 2 гола във вратата на Байерн на полуфинала и спасителното попадение за 1:1 на финала в добавеното време.

Роналдо е головата машина - 17 попадения в 13 мача.

Само трима са играчите извън Реал, Байерн и Атлетико в селекцията... Първият е Златан от ПСЖ.

... Иниеста от Барса. Снимка: Getty images
... Иниеста от Барса.

И Марко Ройс от Борусия, който едва не изхвърли Реал още на четвъртфинал в драматичен реванш в Дортмунд. Снимка: Getty Images