Дузпа! Само да имаш Бербатов да я бие

Внимавай, знам къде ще биеш! Така Джо Харт опитва да сплаши Стивън Джерард, но капитанът на Ливърпул и в този случай е точен. Джерард става все по-ефективен от дузпи, след като изпусна няколко по-рано в кариерата си.

С небрежна походка и финт с тяло, Димитър Бербатов бележи поредната си дузпа във Висшата лига. Без сила, а с финес.

Пълна противоположност на стила, но същият резултат. Лейтън Бейнс забива с мощен шут поредната от 12-те си точни дузпи. Стопроцентов актив.

Шиърър изпускаше рядко, като една дузпа се помни - тя бе в последната минута на дербито Съндърланд - Нюкасъл и можеше да донесе победата на неговия тим. Но Алън беше майстор на ударите от бялата точка, въпреки редките разочарования...

Тежкият му удар под гредата не оставяше шанс на вратарите в повечето случаи. Така бе и на Англия - Холандия (4:1) на Евро 96.

В сряда Месут Йозил можеше да даде друг ход на мача Арсенал - Байерн, но... Мануел Нойер спаси удара му.

А в четвъртък Светослав Дяков реши да се прави на Пирло, Паненка и други майстори, копвайки топката срещу Лацио. Така или ставаш герой с железните си нерви и блестяща техника, или ставаш за смях.

Стивън Джерард не залага на такива удари през сезона - бие мощно и точно в ъглите. И е 6 от 6 за Ливърпул.