10 причини да не пропускаме кръга в Англия

Двата стадиона - домове на Ливърпул и Евертън, са на не повече от километър разстояние, разделя ги само Стенли Парк. Разходката от "Анфийлд" (вляво) до "Гудисън Парк" е само около 15 минути. Но в събота около парка няма да е спокойно, защото в това дерби страстите са неукротими.

Последното дерби - 4:0 за Ливърпул на "Анфийлд", като Стивън Джерард изигра голям мач и вкара. В погледа му на този фотос личи какво е дербито.

... Както и в този на Ромелу Лукаку, който вкара два пъти за Евертън в първия мач миналия сезон, завършил драматично 3:3 на "Гудисън Парк".

Големият взаимен респект между двама от най-добрите млади мениджъри във Висшата лига - Роберто Мартинес и Брендън Роджърс, е още една причина мачът да е чакан с огромен интерес.

"Лондон е наш", написаха преди време феновете на Арсенал към тези на Тотнъм. Наистина, "артилеристите" доминират в дербитата на Северен Лондон.

Като гост Тотнъм има само 2 победи над врага в ерата на Висшата лига. Димитър Бербатов има гол на "Емирейтс" в дербито, но Арсенал спечели с 2:1.

Омразата между тези два тима е свирепа и в събота дербито няма да направи изключение. Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед и Анхел ди Мария се нуждаят от победа у дома над Уест Хем. Най-скъпият отбор във Висшата лига няма алтернатива, освен да бие наред и да опита да догони лидерите.

Челси е на върха, а в събота приема Астън Вила. Диего Коща (вдясно) е на път да се превърне в заплаха №1 във Висшата лига - 7 гола в 5 мача.

Хъл чака Манчестър Сити, а на този терен миналия сезон шампионите страдаха. Спечелиха с 2:0 с голове на Джеко (на снимката) и Силва, но играха 80 минути с човек по-малко. Снимка: Getty Images

Спокойният Роналд Куман си чете програмката за мача Суонси - Саутхемптън, който неговият тим спечели с 1:0 като гост. След това Саутхемптън удари и Арсенал за Купата на лигата, а сега приема Куинс Парк и се цели в четвърта поредна победа. "Светците" са втори в класирането.