10-те момента, които донесоха титлата на Сити

С година закъснение, Гуардиола покори и Висшата лига... Снимка: Getty Images
С година закъснение, Гуардиола покори и Висшата лига...

1. 8 юни 2017 г.: Привличането на Едерсон
След като имаше толкова много проблеми с вратарския пост в първия си сезон, Пеп Гуардиола реши да похарчи нови 40 милиона евро за нов страж. Едерсон веднага се превърна в ключов играч, а с перфектната си играта с крака бразилецът е идеалният вратар за стила на Гуардиола.

2. 29 юли: Победата над Тотнъм в предсезонната подготовка
Да, това беше само контрола, но след успеха с 3:0 Гуардиола наистина усети, че звездите в отбора му се подреждат. Снимка: Getty Images

3. 9 септември: Червеният картон на Садио Мане
Сити вече водеше с 1:0 срещу Ливърпул, когато Садио Мане бе изгонен с директен червен картон за ритника в лицето на Едерсон. Гуардиола усети, че сега е моментът да бъде изпратено ясно съобщение към конкурентите и разби „червените“ с 5:0. Снимка: Getty

4. 30 септември: Победа над Челси на „Стамфорд Бридж“
Според Гуардиола това е моментът, в който в Сити са си помислили: „Наистина може да спечелим титлата“. Победата над шампиона, наистина, е нещо, на което трябва да се обърне внимание, а „гражданите“ го направиха в стила на Пеп – с много подавания и владеене на топката – и в дома на лондончани. Снимка: Getty Images

5. 14 октомври: Разгромът над Стоук
Е, не беше вечер и не валеше дъжд, но Гуардиола доказа, че „може да го прави“ срещу противник от ранга на Стоук. Сити би със 7:2, шестима различни футболисти се разписаха, а звездата бе Кевин де Бройне, който не само че участва в отбелязването на четири от попаденията, но пасовете му, разсичащи линиите на „грънчарите“, в онзи ден бяха истинска наслада за окото. Снимка: Getty Images

6. 26 ноември: На полувремето срещу Хъдърсфийлд
Сити беше непобеден във всички състезания, но губеше на почивката. Серхио Агуеро бързо изравни от дузпа след почивката, а в самия край Рахийм Стърлинг донесе и трите точки. Снимка: Getty

7. 29 ноември: Отново Стърлинг
Сити влезе в серия от трудни мачове, но точно тогава на сцената излезе Рахийм Стърлинг, който на няколко пъти спаси „гражданите“. Този път беше в двубой срещу Саутхемптън, а голът му в шестата минута от добавеното време осигури победа с 2:1. Снимка: Getty Images

8. 10 декември: Бяло знаме от Моуриньо
След загубата в градското дерби на „Олд Трафорд“ Жозе Моуриньо демонстративно развя бялото знаме, обявявайки, че борбата за титлата „почти сигурно е решена“. „Гражданите“ отвориха разлика от 11 точки пред втория Юнайтед и всички започнахме да чакаме за потвърждението на думите на Жозе. Снимка: Getty Images

9. 31 декември: Контузията на Габриел Жезус
Сити загуби младата си звезда при нулево равенство срещу Кристъл Палас, а Жезус напусна терена в сълзи. Това сложи край на серията от 18 последователни победи на „гражданите“ във Висшата лига. Липсата на Жезус отвори сигурно титулярно място за Серхио Агуеро, който наниза 15 гола в следващите 13 мача. Снимка: Getty Images

10. 20 януари 2018 г.: Една загуба не променя нищо
Манчестър Сити допусна първо поражение за сезона с 3:4 в спиращ дъха сблъсък с Ливърпул. Веднага след това „гражданите“ се върнаха на победния път, а след поражението на „Анфийлд“ на 14 януари загубиха само пет точки – равенство 1:1 като гост на Бърнли и загуба с 2:3 от Манчестър Юнайтед на „Етихад“ – докато стигнат до титлата.