1. Посещаемостта е като тази във Висшата лига.
До този момент през сезона има девет клуба, които могат да се похвалят с посещаемост на домакинските им мачове средно над 25,000 човека. За сравнение, във Висшата лига има седем отбора, които не могат да отчетат същото. Истината е, че в Чемпиъншип проблем с интереса няма, а лигата е седмата с най-голяма посещаемост в света за миналата година не само когато става дума за футбол, а за всички спортове. След НФЛ, Бундеслигата, Висшата лига, МЛБ, Японската баскетболна лига и Ла Лига стои Чемпиъншип.
2. Феновете са световна класа.
И за да не се спираме на всеки клуб по отделно, ще обърнем внимание на Нотингам Форест – отбор, който в последните години имаше много проблеми с предишните си собственици, но любовта на феновете не угасна. Привържениците се събират преди всеки мач, като в един от последните случаи клубната легенда Колин Барет пресъздаде гола си от 1978 г. срещу Ливърпул в Купата на европейските шампиони.
3. Астън Вила.
Отборът в защита играе с Джон Тери, Алън Хътън, Кристофър Самба и Мика Ричардс. И това ако не е причина да ги гледаш!
4. Всеки може да победи всеки.
Отне точна 12 мача преди графиката на снимката да стане факт.
5. Лигата е пълна със спящи гиганти.
Оставяйки настрана Нотингам Форест, Лийдс е отборът, който се бори за промоция. В дивизията са още Дарби Каунти, Норич, Фулъм, Шефилд Уензди, Шефилд Юнайтед и Ипсуич. Вече придобивате представа за какво става дума.
6. Уувърхемптън.
Друг отбор, заради който си струва да следите втория ешелон на английския футбол. Благодарение на Жорже Мендеш, който работи с Жозе Моуриньо, Кристиано Роналдо и Диего Коща, в тима дойде Елдер Коща през януари за 12.8 милиона паунда от Бенфик, а Рубен Невес пристигна за 15.8 милиона паунда. Мендеш осигури у китайски пари Fosun International, така че Уувърхемптън стана още по-атрактивен.
7. Качеството.
Ето един факт: трите отбора, спечелили промоция от миналия сезон, Нюкасъл, Хъдърсфийлд и Брайтън, са спечелили общо 37 точки до деветия кръг, което е най-силното завръщане от 2005 г. насам. Разликата между Висшата лига и Чемпиъншип не е толкова голяма, колкото всички си мислят.