Враждата между Арсенал и Тотнъм ражда подозрителни случки като тази от сезон 2005/06, когато "шпорите" бяха много близо до това да завършат пред "артилеристите" в класирането и да изхвърлят големия съперник от топ 4. В последния мач от първенството обаче Тотнъм се провали мощно и загуби с 1:2 от Уест Хем, а Арсенал за пореден път ги изпревари, макар и в последния възможен момент.
Причината за загубата на Тотнъм? Ден преди решителния мач, много от играчите биват натровени с лазаня в хотела и след това основни футболисти като Майкъл Карик с мъка успяват въобще да излязат на терена. Естествено, феновете на конспирациите не пропускат да развият теория за изкусен заговор, организиран от Арсенал, който да удари по големия враг. Други просто приемат, че готвачът на фаталната лазаня е бил фен на "топчиите".
Една такава теория трудно можеше да бъде взета насериозно, ако не беше развита от самия Жоао Хавеланж. Президентът на ФИФА между 1974 и 1998 г. се разприказва по темата за уредените световни първенства години след като слезе от поста. Според него предшественикът му сър Стенли Роуз специално подбирал европейски съдии (най-вече английски и немски), за да могат Англия и Германия да спечелят Мондиалите в собствените си страни. Наистина по време на тези първенства оплаквания от съдиите не липсват, а все пак Англия печели финала през 1966-а с онзи гол на Джеф Хърст, при който топката не преминава изцяло голлинията.
В последните години Барселона доминира на европейската сцена и спечели всичко възможно, но каталунците се радват и на решителна подкрепа от съдиите в някои от най-важните мачове. Затова възникна и теорията, че Барса получава тази подкрепа по съвсем конкретна причина - близостта на УЕФА с УНИЦЕФ. Логото на УНИЦЕФ грееше на фланелките на Барса и затова дори самият Жозе Моуриньо се присъедини към феновете на тази теория. Двубоите, в които Барса получава съдийско рамо (като прочутия полуфинал на Шампионската лига срещу Челси през 2009 г., когато съдията Йовербо не отсъди няколко дузпи за англичаните), са обсъждани достатъчно, но дали УНИЦЕФ е истинската причина - едва ли някога ще разберем.
Случаят с големия бразилец Роналдо преди финала на Мондиал 1998 срещу Франция си остава една от големите загадки на световните първенства. Феномена получава конвулсии в деня на мача, правят му тестове в болница, но все пак излиза титуляр. На терена обаче няма нищо общо с онзи Роналдо, който сме свикнали да гледаме, целият отбор на Бразилия не играе нищо и Франция печели с 3:0 с учудваща лекота.
За тази среща могат да се чуят какви ли не теории, даже че мачът е бил продаден от бразилците и Роналдо не е искал да участва в предначертаната загуба, но спонсорите му от Nike го принудили. Конкретно частта с ролята на Nike звучи по-достоверно и всъщност най-популярната версия гласи, че просто Роналдо се е чувствал зле и не е бил в състояние да играе, но за концерна е било твърде важно тяхното рекламно лице да участва и това оказало своето влияние. Развиваха се и версии, че Феномена е имал скандал със съотборници и че е научил за изневяра от страна на приятелката си, но те бяха отречени през годините.
Тук вече нещата стават доста по-радикални. На Мондиал 1958 изгрява 17-годишният Пеле, който вкарва два гола на финала при 5:2 над домакините от Швеция. Но според шведския историк Бор Жак де Воерн цялото първенство е било фалшифицирано. Той твърди, че Мондиал 1958 не се е провел в Швеция, а в САЩ и е бил експеримент на ЦРУ. Целта била да се тества влиянието на телевизионните програми върху масите.
Трудната за осмисляне теория е развита в документалния филм от 2002 г. Konspiration 58. Бор обяснява, че сградите зад стадионите, които се виждат на кадрите от първенството, не изглеждат като тези в Швеция. "Щатите искаха да изпробват силата на телевизията за влияние върху хората", казва историкът. "Това беше част от Студената война. Веднага след шампионата започнах да събирам хиляди документи, снимки и текстове, сочещи към странния факт, че Мондиал 1958 не се беше провел".
Сирийски телевизионен канал роди теорията, че с прекрасното си разбирателство на терена Лео Меси и Андрес Иниеста всъщност предавали кодирани съобщения към сирийските бунтовници относно контрабанда на оръжия.
Какво!? Оказва се, че изградена от двамата атака през 2012 г. показвала най-добрия маршрут за контрабанда на оръжия в Сирия. В онази година на Ел Класико срещу Реал Мадрид Иниеста започва нападението, намира Меси, който дриблира между няколко играчи на Реал и извежда Педро Родригес, за да може той да се разпише. Цялата атака обаче всъщност коварно очертавала най-безопасния курс за внасяне на оръжие от Ливан в Сирия. Сред всички абсурдни конспиративни теории на света, тази определено би трябвало да се класира някъде в челото.