100 класически мача във Висшата лига

56. Тотнъм - Астън Вила 4:4, 2007 г.
Димитър Бербатов сложи начало на шоуто, което бе и исторически мач - 125-а годишнина на Тотнъм. Тимът игра за един-единствен път с ретро екип като първия в историята му. После Вила обърна и вкара четири пъти, а феновете на гостите иронично запяха: "Честит рожден ден, 4:1 е!".
Но голове на Роби Кийн, Дарън Бент и Юнес Кабул в последната минута спасиха рождениците - 4:4! Стилиян Петров влезе като резерва в 73-ата минута за Вила.
56. Тотнъм - Астън Вила 4:4, 2007 г. Димитър Бербатов сложи начало на шоуто, което бе и исторически мач - 125-а годишнина на Тотнъм. Тимът игра за един-единствен път с ретро екип като първия в историята му. После Вила обърна и вкара четири пъти, а феновете на гостите иронично запяха: "Честит рожден ден, 4:1 е!". Но голове на Роби Кийн, Дарън Бент и Юнес Кабул в последната минута спасиха рождениците - 4:4! Стилиян Петров влезе като резерва в 73-ата минута за Вила.

100. Съндърланд - Чарлтън 1:3, 2003 г.
100. Съндърланд - Чарлтън 1:3, 2003 г. В този ден домакините си вкараха три автогола, като Майкъл Проктър (на снимката) наниза два пъти в своята врата.

99. Челси - Уигън 8:0, 2010 г.
Решителен последен ден, в който Челси трябваше да победи, за да е шампион. И го направи убедително, както биеше цял сезон. Тимът на Карло Анчелоти счупи рекорда по голове, а в този мач Дидие Дрогба направи хеттрик. Снимка: getty images/guliver photos
99. Челси - Уигън 8:0, 2010 г. Решителен последен ден, в който Челси трябваше да победи, за да е шампион. И го направи убедително, както биеше цял сезон. Тимът на Карло Анчелоти счупи рекорда по голове, а в този мач Дидие Дрогба направи хеттрик.

94. Юнайтед - Блекбърн 2:3, 2011 г.
Два гола на Димитър Бербатов не стигнаха, гостите записаха шокираща победа навръх рождения ден на сър Алекс Фъргюсън.
Бербатов направи и дузпа, дърпайки съперник за фланелката, от която Блекбърн поведе с 1:0. Нелошо зрелище като за 31 декември и преди новогодишната нощ.
94. Юнайтед - Блекбърн 2:3, 2011 г. Два гола на Димитър Бербатов не стигнаха, гостите записаха шокираща победа навръх рождения ден на сър Алекс Фъргюсън. Бербатов направи и дузпа, дърпайки съперник за фланелката, от която Блекбърн поведе с 1:0. Нелошо зрелище като за 31 декември и преди новогодишната нощ.

92. Евертън - Ливърпул 3:3, 2013 г.
Даниел Стъридж влезе като резерва и спаси гостите в последните секунди на паметно Мърсисайдско дерби.
Голът от пряк свободен удар на Луис Суарес бе украшението от шестте попадения в зрелището.
92. Евертън - Ливърпул 3:3, 2013 г. Даниел Стъридж влезе като резерва и спаси гостите в последните секунди на паметно Мърсисайдско дерби. Голът от пряк свободен удар на Луис Суарес бе украшението от шестте попадения в зрелището.

90. Юнайтед - Арсенал 0:0, 2003 г.
90. Юнайтед - Арсенал 0:0, 2003 г. Незабравимо 0:0 със скандалите в края, когато Рууд ван Нистелрой изпусна дузпа, а Мартин Киоун се държа като идиот, атакувайки го първично. Двата отбора едва бяха разтървани в тунела към съблекалните.

88. Челси - Юнайтед 5:0, 1999 г.
88. Челси - Юнайтед 5:0, 1999 г. Густаво Пойет вкара в 27-ата секунда, а вратарят на гостите Масимо Таиби никога няма да иска да помни този мач. Както и Ники Бът, който успя да си изкара червен картон горе-долу преди да играе с топката.

87. Саутхемптън - Арсенал 3:2, 2001 г.
Последният мач на стария стадион "Дъ Дел" бе белязан от велик гол на Мат льо Тисие в последните секунди - достоен завършек на една ера. Снимка: Getty Images
87. Саутхемптън - Арсенал 3:2, 2001 г. Последният мач на стария стадион "Дъ Дел" бе белязан от велик гол на Мат льо Тисие в последните секунди - достоен завършек на една ера.

84. Челси - Юнайтед 3:3, 2012 г.
Челси поведе с 3:0 и напълно препарира Юнайтед, но две дузпи (доста спорни) на Уейн Рууни върнаха гостите в играта. После Чичарито вкара с глава, а публиката на домакините поиска главата на рефера Хауърд Уеб. Снимка: Getty Images
84. Челси - Юнайтед 3:3, 2012 г. Челси поведе с 3:0 и напълно препарира Юнайтед, но две дузпи (доста спорни) на Уейн Рууни върнаха гостите в играта. После Чичарито вкара с глава, а публиката на домакините поиска главата на рефера Хауърд Уеб.

82. Кристъл Палас - Юнайтед 1:1, 1995 г.
Мач като мач... Просто Кантона изрита с кунг-фу ритник един фен и вече 20 години се говори за това. Какво толкова... ?
81. Уест Хем - Брадфорд 5:4, 2000 г.
82. Кристъл Палас - Юнайтед 1:1, 1995 г. Мач като мач... Просто Кантона изрита с кунг-фу ритник един фен и вече 20 години се говори за това. Какво толкова... ? 81. Уест Хем - Брадфорд 5:4, 2000 г.

78. Арсенал - Евертън 4:0, 1998 г.
Арсенал завърши с изящен стил сезона и вдигна трофея на шампион. Победата бе капарирана с два гола на Марк Овермарс, но черешката на тортата остана за капитана Тони Адамс. Верният служител на каузата "Арсенал" заби зрелищно воле в края, направило награждаването още по-сладко. Снимка: Getty Images
78. Арсенал - Евертън 4:0, 1998 г. Арсенал завърши с изящен стил сезона и вдигна трофея на шампион. Победата бе капарирана с два гола на Марк Овермарс, но черешката на тортата остана за капитана Тони Адамс. Верният служител на каузата "Арсенал" заби зрелищно воле в края, направило награждаването още по-сладко.

74. Нюкасъл - Лестър 4:3, 1997 г.
Гостите водеха с 3:1 точно 20 минути преди края. Тогава обаче Алън Шиърър реши, че е време да се намеси и заби три уникални гола  - от пряк свободен удар, с убийствено воле от 25 метра и с голмайсторска намеса на далечната греда в последните секунди.
Феноменално зрелище!
74. Нюкасъл - Лестър 4:3, 1997 г. Гостите водеха с 3:1 точно 20 минути преди края. Тогава обаче Алън Шиърър реши, че е време да се намеси и заби три уникални гола - от пряк свободен удар, с убийствено воле от 25 метра и с голмайсторска намеса на далечната греда в последните секунди. Феноменално зрелище!

67. Манчестър Сити - Арсенал 4:2, 2009 г.
67. Манчестър Сити - Арсенал 4:2, 2009 г. Голям мач със страхотни голове, но и грозни сцени. Еманюел Адебайор, освиркван и обиждан от феновете на Арсенал за трансфера му в Сити, прекоси целия терен, за да дразни гостуващата агитка. В ответ получи седалки, мобилни телефони и други предмети, хвърлени по него.

66. Уест Хем - Тотнъм 3:4, 2007 г.
Димитър Бербатов бе солист в отличен спектакъл, като вкара страхотен гол от пряк свободен удар в края за 3:3, а после изведе Паул Сталтиери за победното попадение.
Гостите останаха в играта за място в Шампионската лига, а домакините се заклатиха към изпадане след лудото лондонско дерби.
66. Уест Хем - Тотнъм 3:4, 2007 г. Димитър Бербатов бе солист в отличен спектакъл, като вкара страхотен гол от пряк свободен удар в края за 3:3, а после изведе Паул Сталтиери за победното попадение. Гостите останаха в играта за място в Шампионската лига, а домакините се заклатиха към изпадане след лудото лондонско дерби.

63. Юнайтед - Тотнъм 2:1, 1999 г.
Първата част от требъла бе осигурена с победа в последния ден от сезона във Висшата лига. Юнайтед се нуждаеше от победа, но Тотнъм поведе с гол на Лес Фърдинанд. Но Дейвид Бекъм завъртя един от шедьоврите си, а после даде асистенция на Анди Коул за победното попадение. Титла за Юнайтед, а после дойдоха купата на ФА и Шампионската лига. Снимка: Getty Images
63. Юнайтед - Тотнъм 2:1, 1999 г. Първата част от требъла бе осигурена с победа в последния ден от сезона във Висшата лига. Юнайтед се нуждаеше от победа, но Тотнъм поведе с гол на Лес Фърдинанд. Но Дейвид Бекъм завъртя един от шедьоврите си, а после даде асистенция на Анди Коул за победното попадение. Титла за Юнайтед, а после дойдоха купата на ФА и Шампионската лига.

60. Тотнъм - Уигън 9:1, 2009 г.
60. Тотнъм - Уигън 9:1, 2009 г. 1:0 на полувремето не предвещаваше такъв погром. Но втората част бе вихрушка, като домакините нанизаха 8 пъти топката в мрежата, а Джърмейн Дефоу изигра мача на живота си с пет гола. Три от тях дойдоха за 7 минути - като картечница.

59. Юнайтед - Арсенал 6:1, 2001 г.
Ето така се отказва съперник за титлата.
59. Юнайтед - Арсенал 6:1, 2001 г. Ето така се отказва съперник за титлата. Юнайтед прегази Арсенал, а Дуайт Йорк вкара хеттрик. Домакините водеха с 5:1 до почивката, а след нея бившият нападател на Тотнъм Теди Шерингам си достави удоволствието да добави шестото попадение във вратата на големия съперник на доскорошния му тим.

55. Юнайтед - Ливърпул 0:3, 2014 г.
55. Юнайтед - Ливърпул 0:3, 2014 г. Ливърпул получи 3 дузпи, а Стивън Джерард вкара две от тях. Гостите напълно надиграха Юнайтед и продължиха преследването на титлата, докато "червените дяволи" останаха седми. Джерард вкара за 0:2, а после уцели греда и пропусна да напише история с хеттрик от наказателни удари. Луис Суарес натри сол в раната на Юнайтед с трето попадение в последните секунди.

53. Нотингам - Юнайтед 1:8, 1999 г.
Форест бе развалина, а гостите водеха с 4:1, преди на терена да се появи Оле Солскяер. 12 минути преди края норвежката супер резерва започна солова наказателна акция и вкара четири пъти! Добре, че времето изтече... Снимка: Getty Images
53. Нотингам - Юнайтед 1:8, 1999 г. Форест бе развалина, а гостите водеха с 4:1, преди на терена да се появи Оле Солскяер. 12 минути преди края норвежката супер резерва започна солова наказателна акция и вкара четири пъти! Добре, че времето изтече...