Стадионът в Берлин е уникален, смесил модерните си елементи със съхранените основи от първия си вид - масивен бетон, фигури и внушителен вид.

Една от големите интриги на финала - Суарес, Евра, Киелини...

През миналото лято футболът се втрещи от ухапването на уругваеца по рамото на Киелини.

А случаят Евра - Суарес промени английския футбол, като уругваецът бе първият наказан драстично за расизъм.
Снимка: Getty Images

Ювентус си заслужи мястото на финала с отлично представяне на "Сантяго Бернабеу".

В ложите съпругите и приятелките на играчите бяха готови с надписа/ "Отиваме в Берлин".

На Реал не помогна надъхващата хореография с Алфредо ди Стефано, който сочеше пътя към финала.

Берлин, 2006-а... Буфон вдига световната купа, след като Италия би на дузпи Франция. Джиджи няма трофей в Шампионската лига и амбицията му е изгаряща да го спечели.

През 2003-а Буфон и Юве загубиха последния си финал на дузпи от Милан. Снимка: Getty Images
През 2003-а Буфон и Юве загубиха последния си финал на дузпи от Милан.

Тогава Андреа Пирло бе съперник, сега е съотборник...Халфът спечели два пъти купата с Милан. Снимка: getty images

Тризъбецът е готов да прониже и последния съперник за сезона - Суарес, Меси и Неймар имат 114 гола!

Меси чака да прибере купата за четвърти път, а вероятно с това да посегне и към петата си "Златна топка". Снимка: mundodeportivo.com

Историята помни победния гол на Марсело Салайета в продълженията на четвъртфинала през 2003-а. Юве елиминира Барса с 10 души на "Камп ноу".

А Христо Стоичков изживя първата си голяма европейска вечер с Барса точно срещу Юве - 2 гола за 3:1 през 1991 г. и финал за КНК, където обаче българинът не игра с контузия.