Кой е спасителят на Сити срещу Палас?

Келечи Ихеначо донесе победата на Сити над Кристъл Палас с 1:0, но кой е младият нигерийски нападател?

1. Ихеначо има шест гола по време на Световното първенство до 17 г., на което Нигерия стана шампион в Абу Даби през 2013-а. 18-годишният талант спечели „Златната топка” за най-добър играч на турнира и „Сребърната обувка” за втори най-резултатен голмайстор.

2. Роден в Нигерия, Ихеначо се присъедини към Сити през миналия сезон и след леки проблеми с визата, се присъедини към академията на „гражданите”.

3. През лятото, Ихеначо си спечели място в първия отбор. По време на предсезонното турне в САЩ, младият нападател се разписа на два пъти, като и двата гола бяха за победата с 5:1 над Милан.

4. Ихеначо направи дебюта си във Висшата лига срещу Уотфорд в четвъртия кръг, като се появи в 89-ата минута, заменяйки Рахийм Стърлинг.

5. Ихеначо няма да може да повтори доброто си представяне и във вторник срещу Ювентус в Шампионската лига, след като бе оставен извън разширения състав.