Точно както Уейн Руни, Дейвид Бекъм е играч, който разделя мненията на английските фенове. Футболистът на Манчестър Юн. получи тежки критики, след като бе изгонен срещу Аржентина на световното във Франция през 1998 г. Но Бекъм в крайна сметка изкупи вината си с гола от фаул в добавеното време срещу Гърция, който класира "трите лъва" за Мондиал 2002. В Германия четири години по-късно той стана първият английски играч, който вкарва гол на три световни първенства. В повече от половината от тези 115 мача с националния екип той е бил капитан.
Подобно на много от "златното поколение", Стивън Джерард никога не успя да постигне висините на клубно ниво и с фланелката на Англия. Той имаше, разбира се, незабравими мигове сред тези 114 мача, като дебютния си гол при разгрома с 5:1 над Германия през 2002 г. и бе избран в идеалния отбор на Евро 2002. Джерард е бил капитан 38 пъти и е играл 12 мача на световни първенства, в които обаче най-големият успех е бил четвъртфинал.
Легендата на Англия и Уест Хем ще бъде запомнен като капитан на отбора световен шампион от 1966 г. Сър Алф Рамзи, мениджър на Англия тогава, споделя, че неговият отбор е нямало да спечели световната купа без Мур, докато Пеле го опивсва като най-добрия защитник, срещу когото е играл някога. Няколко години след спечелването на световната титла, Мур стана подгласник на Герд Мюлер за Златната топка. Той е в идеалния отбор на ФИФА за 20-ти век от футболисти на световни първенства.
В пика си Ашли Коул бе сред твърдите титуляри в отбора на Англия. Рой Ходжсън казва за него: "Има няколко играчи, които могат да бъдат считани за най-добрите в света на поста, но Ашли в разцвета на силите си е най-добрият ляв бек, без съмнение." След като направи своя международен дебют срещу Албания през март 2001 г., Коул игра на три световни първенства и стана едва седмият играч на Англия достигнал място в Клуб 100 през февруари 2013-а. Навлече си гнева на феновете на Арсенал след преминаването си в Челси, но със синята фланелка спечели много трофеи, а през през 2010 г. стана Играч на сезона.
Боби Чарлтън ще връчи плакета и шапчицата с пискюла на Уейн Рууни като футболистът, чийто голов рекорд за националния отбор е неподобрен вече повече от четири десетилетия. С 49 гола и 106 мача за Англия, Боби Чарлтън е играчът с най-много срещи за страната си и абсолютен голмайстор при отказването си през 1970 г. Той играе на четири световни първенства между 1958-1970 и въпреки че не вкарва на финала през 1966 г., е с голям принос Англия да стиге дотам. Легендата на Манчестър Юн. отбелязва и двете попадения на полуфиналите срещу Португалия и си заслужи място в идеалния отбор на ФИФА за 20-ти век от футболисти на световни първенства. На клубно ниво той има повече от 600 мача за Юнайтед, като печели Златната топка през 1966 г. Отбелязва два гола на финала за КЕШ през 1968 г., а Юнайтед става първият английски отбор, спечелил престижната надпревара.
Почти през всичките му 15 години в националния отбор се дискутираше дали може да играе заедно със Стивън Джерард. Двамата имат над 50 мача като тандем, но все още остава чувството, че не успяхме да видим най-доброто от тях на национално ниво. От момента, в който за първи път си партнират в халфовата линия на Англия през 2003 г. до последния им мач срещу Коста Рика на световното първенство тази година, никога не бяха тези футболисти за страната си, които бяха за клубните си отбори. Подобно на Джерард, Лампард също има запомнящи се моменти с фланелката на Англия, но може би най-незабравимият му "гол" е непризнатият срещу Германия на световното през 2010 г. Легендата на Челси изигра пет големи турнира за страната си, вкара общо 29 гола и стана Играч на сезона през 2004-а и 2005-а.
Били Райт може да не е най-разпознаваемото име в този списък, но той всъщност е първият футболист в света, достигнал 100 международни мача на национално ниво. Дебютира срещу Белгия през 1946 г. и е обявен за капитан на Англия след две години - роля, която ще изпълнява в продължение на 90 мача до пенсионирането си. Били Райт е човекът-отбор, който не е играл за друг клуб освен Уулвърхемптън. Той е капитан на Англия на три поредни световни първенства и държи рекорда за най-много срещи с лентата заедно с Боби Мур. Райт притежава и друг рекорд - играл е в 70 последователни срещи за Англия.