Майхил е една от основните причини „дроздовете” да не са в зоната на изпадащите. Да, без головете на Бераино и Рондон, Уест Бром нямаше да има победи, но стражът на Албиън е направил 34 спасявания за изминалите 10 кръга, като запази мрежата си суха на шест пъти.
Без да се вдига много шум около него, Саня се превърна в изключително важен играч за „гражданите”. Французинът попада в идеалния отбор, въпреки че е изиграл девет мача и без да отбележи гол (за което също се дават точки).
Може би, бранителят с най-голямо израстване от миналия сезон. Луис ван Гаал се мъчеше целия минал сезон със защитната си четворка, като пробва кого ли не. Сега – холандецът има поне един сигурен избор отзад – Смолинг.
Бързина, техника, добри центрирания и неспасяеми преки свободни удари – всичко, което може да искаш от един краен бранител.
Да, Аю не е точно крило, но заради идеята да се направи отбора под формата на схема на игра, го слагаме на тази позиция. Свободен летен трансфер от Марсилия и пет гола за 10 кръга за „лебедите”. Без съмнение, един от трансферите на лятото. Халфът е и най-фаулираният футболист във Висшата лига – 32 нарушения са извършени срещу него. Аю вече има повече попадения от централния нападател на Суонси – Бафетимби Гомис.
Мястото на Вайналдум може и да е изненадващо, но четирите му гола срещу Норич в деветия кръг му спечелиха 25 точки. „Свраките” платиха за него 20 млн. евро през лятото и с още няколко подобни мача, Вайналдум ще оправдае цената си.
500 хиляди евро – за толкова „лисиците” отмъкнаха Марес от Льо Авър през миналата зима. Сега – алжирецът е една от най-приятните изненади във Висшата лига, като започнаха и спекулации за интерес от Барселона. Пет гола и пет асистенции за 10 кръга – не е лошо за играч, за когото си дал половин милион, нали?
Само тези, които не са следили изявите на Пайе с екипа на Марсилия, могат да бъдат изненадани от това, че французинът има най-много точки досега. Показателите на Пайе са същите, както тези на Марес, дори французинът има асистенция по-малко, но чистите му мрежи са с две повече, което му носи малко повече точки. На „Болейн Гранд”, казват за Пайе, че той е най-харизматичният футболист от времето на Паоло Ди Канио насам.
След слабото начало, чилиецът наниза шест гола в рамките на три кръга. Алексис има само една асистенция досега, но играе рамо до рамо с Месут Йозил, който е най-добрият подавач – със седем голови паса. „Събуждането” на двамата е основната причина „артилеристите” да възобновят надеждите си за титла.
Само пет гола, но и пет асистенции. Почти непобедим във въздуха. Отбеляза срещу Челси, вкара два на Юнайтед – нападател не само за мачовете срещу малките отбори.
Варди надскочи представянето дори на Хари Кейн от миналия сезон. Истинска сензация. 10 гола в 10 кръга. Попадения в седем поредни мача. Клаудио Раниери направи истинска сензация в Лестър, а петото място на „лисиците” в класирането е благодарение основно на представянето на Варди и Марес.
Тъй като фентъзито не поддържа статистика за мениджърите, решихме тези двамата да спорят за наградата. През миналия сезон, Лестър се спаси на косъм от изпадане, а сега е пети, на три точки от лидерите Сити и Арсенал. Уест Хем пък победи Арсенал, Ливърпул, Сити и Челси в рамките на само 10 кръга. Няма как Славен Билич да не е кандидат за мениджър на сезона досега.