Топ 10 на най-добрите вратари през сезона

Вижте кои са вратарите на отборите, които се окъпаха със слава през този сезон и пак помислете преди да оспорите максимата, че това е най-важният пост във футбола.

Мануел Нойер, Байерн Мюнхен
27 "сухи мрежи" и 29 допуснати гола в 49 мача. Това са статистиките на вратаря на Байерн Мюнхен Мануел Нойер, който отново блестеше на вратата на баварците. Нойер е на път да влезе в историята като една от легендите на своя пост, след като постигна почти всичко на клубно и на национално ниво. Сега предстои европейското, а Германия много ще разчита на своя страж.

Джанлуиджи Буфон, Ювентус
Маестро Джиджи направи феноменален сезон, а вече е на 38. Той счупи рекорда за най-много минути без допуснат гол в италианския елит - 973 минути. Също така изравни собственото си постижение за най-много сухи мрежи - 21 мача.

Кейлор Навас, Реал Мадрид
Навас извади страхотен късмет, тъй като Реал преследваше Де Хеа и сделката пропадна в последния момент. Костариканецът допусна само 30 гола в 43 мача и завърши кампанията с 21 "сухи мрежи" - почти 50 процента от срещите, в които застана на вратата на "кралете".

Ян Облак, Атлетико Мадрид
Напълно в унисон с тактиката на Диего Симеоне, Облак бе истинска стена на вратата на Атлетико и запази в впечатляващите се 31 мача вратата си от попадение. Общо допусна 26 гола в 50 мача. Изключително!

Давид де Хеа, Манчестър Юнайтед
Юнайтед направи слаб сезон, но Давид де Хеа отново блестеше на вратата на "дяволите". 19 "сухи мрежи" си беше отлично постижение за вратаря, който пред себе си не можеше да разчита на стабилни съотборници.

Петер Чех, Арсенал
Имаше някои проблеми, като тези в началото при загубата от Уест Хем, но след това се адаптира отлично в новия си отбор. Запази 19 "сухи мрежи" и допусна 42 гола в 41 мача.

Клаудио Браво, Барселона
Разочарованието за Барса остана в Шампионската лига, но все пак титлата в Ла Лига и Копа дел Рей е страхотно постижение. Голям принос за дубъла има и Клаудио Браво, който допусна само 23 гола в 35 мача и запази 18 "сухи мрежи".

Алфонс Ареола, Виляреал
Изненадващо беше, че Пари Сен Жермен пусна младия си вратар с лека ръка във Виляреал. И Ареола се прадстави страхотно в редиците на полуфиналиста в турнира Лига Европа. Той допусна 32 гола в 37 мача и запази 17 "сухи мрежи".

Каспър Шмайхел, Лестър
Как се става шампион на Англия без добър врата? Лестър стана шампион и имаше отличен страж. След обещаващото начало, Каспър се загуби в отбори като Нотс Каунти, но през този сезон бе важна част от шампионите с 39 допуснати гола в 39 мача и 15 "сухи мрежи".

Джак Бътланд, Стоук Сити
Единственият вратар в тази класаци от отбор, който не постигна нещо значимо през кампанията. Бътланд допусна 39 гола в 35 срещи и в 12 мача тимът му победи без да допусне гол или завърши 0:0.