Никой не може да се мери с Фабио Капело. Последните две работи на италианския корифей във футбола са направо удар в джакпота, като селекционерският пост в Русия му гарантира по 8,03 млн. евро годишно.
В добавка към минимум 6-те години (2 минаха, чакат го още 4 до Мондиал 2018), Капело има и бонуси за класирания на големите първенства, а и за всеки минат рунд на тях.
Като селекционер на Англия Дон Фабио прибираше по близо 8,5 милиона евро годишно. Космическа заплата за национален треньор.
Далеч назад на второ място е наследникът му в английския тим - Рой Ходжсън. Неговото годишно възнаграждение е около 4,2 млн. евро (3,5 млн. паунда). Рой е слаба ракия в сравнение с италианеца, явно е оценила английската Футболна асоциация.
Нататък сред 32-мата национални селекционери по заплати се нареждат Чезаре Прандели (Италия) с 3,09 милиона евро - нова сума, включена в договора му от миналата година. както и Луиш Фелипе Сколари (Бразилия), който прибира по 2,85 милиона евро годишно.
Останалите са направо почти "на социални помощи", в сравнение с тези колеги.
Най-любопитно е, че Висенте дел Боске, който спечели световната и европейска титла в Испания, не е получил увеличение на заплатата си след тези триумфи.
Тя си стои на кота 2,4 милиона евро годишно без бонусите. Това го прави №7 след скъпоплатените треньори на световното в Бразилия. Дори левият му защитник Жорди Алба (Барселона) взима чувствително повече пари.
Селекционерът на Мексико Мигел Ерера прибира само по 150 000 евро годишно (по-малко от 15 месечно) и е най-зле платеният треньор от 32-мата.
Заплатата му е по-малка дори от тези на някои български треньори, като например Станимир Стоилов доскоро в Ботев.