Идеалният отбор на четвъртфиналите

След центриране на Жорди Алба (не се вижда на снимката) Чаби Алонсо откри резултата срещу Франция, а после вкара от дузпа и втория гол в своя мач номер 100 за Испания Снимка: Getty Images

Пирло и Буфон се превърнаха в герои за Италия при отстраняването на Англия Снимка: Getty Images
Пирло и Буфон се превърнаха в герои за Италия при отстраняването на Англия

Съотборниците в Реал (Мадрид) Кристиано Роналдо и Пепе отново бяха най-важните играчи за Португалия и в четвъртфинала срещу Чехия и заслужиха съответно второ и рекордно трето поред участие в Идеалния отбор на различните етапи от Евро 2012 Снимка: Getty Images

Сами Кедира, Филип Лам, Мирослав Клозе и Марко Ройс отбелязаха головете за победата на Германия с 4:2 над Гърция, като трима от тях влязоха в символичната единайсеторка Снимка: Getty Images