Юве разби Торино в дербито

Юве разби Торино в дербито Снимка: Getty Images

Ювентус разби с 4:1 Торино в градското дерби от 30-ия кръг на Серия "А", а Кристиано Роналдо отново блесна за шампионите със страхотен гол.

Вратарят на "бианконерите" Джанлуиджи Буфон изигра 648-мия си мач в елита на Ботуша и излезе еднолично на върха по този показател.

Градското дерби стартира мечтано за Юве и още в 3-ата минута Пауло Дибала откри резултата. Той получи подаване от Хуан Куадрадо, с прекрасен дрибъл преодоля двама съперници и с удар в далечния ъгъл матира Салваторе Сиригу за 1:0.

Головете за убедителния успех на "бианконерите" отбелязаха Пауло Дибала (3), Хуан Куадрадо (29) и Кристиано Роналдо (61), а в 87-ата минута Кофи Джиджи си отбеляза автогол. Андреа Белоти (45+6-дузпа) беше точен за "биковете".