Перфекционизмът е навик, характерен за мнозина. Нека си позволяваме повече да грешим. Живеем във времена, в които човек трябва да се оправя на няколко фронта еднакво добре, без да се оплаква от нищо. Но всеки приет провал е крачка напред.
Вкопчване в мисли за един и същи проблем, които не водят до нищо, освен до стрес и отчаяние. Всички знаем какво е да не можеш да си избиеш дадена гадост от главата. Това обаче далеч не помага. И е напълно вреден навик.
Доминиране в разговора. Всеки от нас иска да се изкаже, но малко сме тези, които слушат. Навикът да прекъсваш и да говориш върху другите е вреден за всички и е хубаво да се разкара.
Снимка: Getty images
Прекалено голяма емоционална зависимост от други хора. Всички сме склонни да се привързваме твърде много към близките си, но това може да е вредно за нас, задушаващо за тях и пагубно за връзката.
Снимка: Getty Images
Отлагане на нещата за последния момент. Всички го правим. Така обаче се губи страшно много полезно време, през което можем да се радваме на подвизи.
Снимка: Getty Images
Самозаблуждаването също е доста кофти навик. Често не искаме да приемем истината такава, каквато е. Бягаме от нея, но рано или късно тя ни застига. Време е това да се промени.
Вечното намиране на извинения за постъпките на други хора и на самите нас също е кофти навик. Понякога хората постъпваме зле, защото така искаме, а не защото има някаква тайна и скрита причина.
Снимка: Getty Images
Навикът да сме непрекъснато онлайн е форма на робство, от което е добре да се отървем. Нека си признаем, че повечето пъти, когато скролираме в социалната мрежа, всъщност не правим нищо конкретно, просто си губим времето.
Снимка: Getty Images
Ако имаш супер забързано ежедневие, не е изключено да имаш навика да избухваш за глупости. Най-често пред най-близките. Това може да спре. С желание, броене до 10, а защо не и спорт. Той помага.
Крайно време да спрем да се интересуваме от чуждото мнение. Да си говорят, каквото си искат. Живи и здрави.