Статии свързани с урока

Шест урока за Лудогорец след шестицата от Арсенал

1.Лудогорец получава хвалби дори за този мач, но не ги заслужава

След мача Венгер и Мустафи похвалиха Лудогорец, който свикна да чува добри думи от големи имена във футбола покрай представянето си в Европа. Снощи българският отбор наистина имаше силен период през първото полувреме, създаде няколко положения, наложи се Оспина да се намесва, веднъж помогна и гредата. Но заслужават ли разградчани похвалите и този път?

То ако трябва да се хвали Лудогорец, винаги ще се намери за какво – че игра смело, че владееше повече топката от Арсенал (53-47%), че си размени повече пасове от съперника (622 срещу 481) и че показа по-голяма точност в тях (89 срещу 84%). Но всичко това изглежда смешно, когато крайният резултат е 6:0 и когато домакините можеха да вкарат 10 или 15 гола.

Лудогорец е бил хвален достатъчно пъти, но точно за този мач не заслужава нищо хубаво като отзвук. Тимът не игра смело, а безразсъдно, игра за блясък, без каквато и да е прагматичност. В мач като този е хубаво футболистите да се забавляват на терена – но не и да увисват толкова лесно, да играят толкова безотговорно в дефанзивен план и толкова недисциплинирано тактически. В Шампионската лига не можеш да си позволиш и да рухнеш по такъв начин през второто полувреме.