Този Арсенал е способен на всичко - дори да изпусне титлата

Този Арсенал е способен на всичко - дори да изпусне титлата Снимка: Getty Images

Колкото и суперлативи да се кажат за играта на Ливърпул през второто полувреме, изводът от неделния сблъсък на "Анфийлд" е един - Арсенал изпусна важни две точки в борбата за титлата.

Мърсисайдци бяха на крачка от пореден паметен обрат пред "Коп"-а, но в крайна сметка стигнаха само до 2:2 - резултат, който накрая може да се окаже и препъни камъка в мечтите на "артилеристите" за завръщане на върха.

За някои момчетата на Микел Артета може и да са се отървали и да са спечелили важна точка на един от най-негостоприемните стадиони в Англия. С оглед на пропуснатата дузпа и геройствата на Аарън Рамсдейл под рамката на вратата, може да се погледне и от този ъгъл.

Но истината е, че Арсенал сам взе инициативата още от първата минута, след което сам я даде на противника още преди почивката.

"Артилеристите" не са печелили на "Анфийлд" от 2012-а и едва ли скоро ще получат по-добър шанс. Арсенал е в незапомнен от години възход, докато машината Ливърпул по-често се дави, отколкото да работи без проблеми.

Проблемите си проличаха болезнено ясно в първия половин час, в който Арсенал правеше, каквото си пожелае. Но, сякаш, "топчиите" много рано решиха, че са свършили работата си, а някои от футболистите, включително и най-опитните, се подведоха по провокациите на домакините.

Секунди преди изравнителния гол на Салах в края на първото полувреме ветеранът Гранит Джака влезе в пререкание с Трент Александър-Арнолд, което се превърна в повратния момент в срещата.

"Не буди тълпата, когато е заспала. Остави я на мира. Но Джака я събуди", коментира Гари Невил, който неведнъж е признавал, че за него "Анфийлд" е най-тежкият стадион за гостуване в Англия.

Равенството остави само шест точки разлика между Арсенал и преследвача Манчестър Сити. "Гражданите" имат да изиграят мач в повече, а на 26 април е директният сблъсък на "Етихад". И още до края на месеца може да имаме равенство на върха в класирането.

Това означава, че ако Сити спечели всичките си мачове до края на сезона, ще стане шампион (ако приемем, че ще продължи да е с по-добра голова разлика от Арсенал).

Микел Артета и отборът му играят фантастичен футбол този сезон. Показаха го и на "Анфийлд", но накрая не успяха да удържат. Дали няма да се случи същото в края на май и с битката за титлата?