Лакътят, който подлуди Острова: Удари ли съдията Робъртсън в лицето (видео)

Ливърпул бе на крачка от знаменит обрат срещу Арсенал, но след няколко фрапантни пропуска на Мохамед Салах, един от които от дузпа, мърсисайдци стигнаха само до равенство 2:2 срещу лидера в класирането на своя "Анфийлд".

Един инцидент в края на първото полувреме обаче за малко да помрачи цялостно дербито.

След първите 45 минути още по време на живото предаване се видя, че на терена, преди да се приберат в съблекалнята, част от играчите на Ливърпул озаптяваха бесния от нещо Анди Робъртсън.

Впоследствие се появиха кадри, на които се вижда как страничният съдия Константин Хадзидакис го удря с лакът в лицето. Робъртсън и съотборниците му поискаха обяснение от съдиите, но вместо това шотландският бранител получи жълт картон.

Мненията на Острова около инцидента са полюсни. Част от феновете и анализаторите са на страната на Робъртсън и поискаха сериозно наказание за съдията, докато други не са чак толкова крайни.

"Никога не съм виждал длъжностно лице да вдига лакът към играч. Мисля, че той ще има много проблеми след края на този мач", коментира в студиото на "Скай Спортс" Гари Невил.

Бившият му съотборник Рий Кийн обаче не се съгласи с него. "Робъртсън да си гледа играта в защита. За какво ходи да се оплаква на съдията след края на полувремето? Той го хваща за ръката първи. Гледай си мача и спри да хленчиш, бебе такова!", бе отговорът на Кийн.

От Висшата лига вече обявиха, че Съдийската комисия ще разследва инцидента.

Наскоро нападателят на Фулъм Александър Митрович получи наказание от осем мача, след като бе изгонен за изблъскване на съдията Крис Кавана по време на мача срещу Манчестър Юнайтед за ФА Къп.

Феновете на Ливърпул искат същото наказание и за Хадзидакис сега, но, разбира се, това е невъзможно.

Осемте мача наказание на Митрович не са само за бутането срещу рефера. Три от тях са заради директния червен картон, други три са за агресивното му поведение спрямо съдията, а останалите два - за допълнителните обиди, които сърбинът изрече в лицето на Кавана.