Заслужава ли Роси да остане, ако спечели Купата? 5 големи въпроса пред ЦСКА и Левски след 2:2 в дербито

ЦСКА и Левски завършиха 2:2 във вълнуващо дерби, предложило какви ли не емоции на зрителите.

Мачът си заслужаваше, но и двата тима няма как да са доволни от крайния резултат - "армейците" изпуснаха аванса си от първото полувреме и титлата става мираж за тях, докато Левски пропусна да осъществи пълен обрат след почивката.

ЦСКА водеше с 2:0 още до 9-ата минута с голове на Фернандо Каранга от дузпа и на Рафаел Енрике. Играта на Левски беше пълен хаос и пред тяхната врата бяха изпуснати още две добри положения.

Втората част обаче започна с бърз гол на Иван Горанов с глава за 1:2, след който "сините" повярваха, че са способни на обрат, а съперникът им се стъписа.

В 61-ата минута Паулиньо изравни и Левски направи още редица опасни атаки, а третият гол не изглеждаше далеч. Жеферсон и Сержиу Буш бяха изгонени с директни червени картони за разпра на тъча, а "сините" не се възползваха от последните си ситуации и трябваше да се задоволят с равенството.

"Червените" имаха претенции към съдийството и то с основание, тъй като Жеферсон беше пресилено изгонен, а отделно, съдията спокойно можеше да покаже втори жълт картон на Яблонски. Въпреки това обаче, ЦСКА трябва да се сърди на себе си, че не победи заради рухването през второто полувреме.

Реално и двата тима изиграха по едно добро и едно ужасно полувреме, с което въпросителните пред треньорите им се увеличиха.

Изглежда, че "армейците" на практика отпадат от борбата за титлата заради равенството, защото вече са на 8 т. от лидера Лудогорец. А Левски явно ще води унизителна битка за третото място до самия край на първенството.

В галерията може да видите кои са големите въпроси, оформили се пред съперниците след този резултат от дербито и последиците от него.