Белтраме с победен гол и уникален пропуск за ЦСКА

С гол на Стефано Белтраме през първата част ЦСКА победи минимално Ботев Пд с 1:0 в София в двубой от 22-рия кръг на Първа лига. Италианецът се разписа през първата част, а през втората направи фрапантен пропуск от няколко метра на опразнената врата на "канарчетата".

След успеха ЦСКА се приближи само на две точки от второто място, на което е вечният съперник Левски, завършил наравно 2:2 при визитата си на Черно море по-рано в събота.

Единственият гол в мача падна в 34-тата минута, в която Али Соу добре отклони топката към Белтраме, който преодоля Ничев и хладнокръвно преодоля вратаря на пловдивчани Георгиев.

В 70-ата минута ЦСКА трябваше да поведе с 2:0, но италианецът направи невероятен пропуск. Резервата Енрике бе изведен отляво, последва центриране по земя към Белтраме, който направи по-трудното и от три метра фронтално срещу вратата шутира в аут.