Арда пренаписа историята си, ще участва в евротурнирите за пръв път

Арда пренаписа историята си, ще участва в евротурнирите за пръв път Снимка: Lap.bg

Арда ще участва в евротурнирите за пръв път в историята си.

Тимът от Кърджали спечели с 1:0 срещу Черно море баража за евротурнирите и ще бъде последният български участник в новосформирания турнир на УЕФА - Лига на конференциите.

Иван Коконов отбеляза попадението, което донесе победата на Арда в 18-ата минута.

15 минути преди края Тонислав Йорданов пропусна дузпа, с която можеше да направи успеха на домакините по-изразителен.

В ситуацията с наказателния удар Цветомир Панов от "моряците" беше изгонен за втори жълт картон, а в добавеното време втори жълт картон получи и Алекс Петков от Арда.

Освен престиж, Арда си гарантира и приходи от поне 350 000 евро от УЕФА, които могат да бъдат и повече при преодоляване на първия съперник в Лигата на конференциите.