Фамозен гол донесе обрата на ЦСКА срещу ЦСКА 1948, бутилки летяха в ложата

Фамозен гол донесе обрата на ЦСКА срещу ЦСКА 1948, бутилки летяха в ложата Снимка: Lap.bg

ЦСКА-София обърна ЦСКА 1948 и спечели драматично с 2:1 сблъсъка между двата отбора от осмия кръг на efbet Лига.

Фамозно изпълнение на Брадли де Нойер три минути преди края на редовното време реши сблъсъка.

Мачът на "Българска армия" очаквано беше доста нервен, а агитката на домакините посрещна враждебно бившия си треньор Любослав Пенев и ръководството на гостите, съставено от някои легенди на най-титулувания български клуб.

Още при влизането си в ложата, официалните лица на ЦСКА 1948 бяха замервани с бутилки и бяха принудени да напуснат.

ЦСКА 1948 направи първия сериозен пропуск в срещата, когато Ангел Бастунов не успя да засече чисто топката на празна врата и нацели гредата.

В 52-рата минута Бастунов беше безпогрешен и откри резултата след отлична асистенция на новото попълнение Радослав Кирилов.

ЦСКА-София се хвърли да търси обрата и 15 минути преди края получи дузпа след намеса на ВАР за игра с ръка на Елитон.

Иван Турицов показа железни нерви от бялата точка и изравни резултата.

Мачът до последно оставаше двуостър и беше решен от блестящото изпълнение на Брадли де Нойер.

Нидерландецът се разписа със страхотен удар отдалеч в 87-ата минута, при който му помогна и горната греда.

Накрая пък Елитон си изкара глупав втори жълт картон, защото бутна едно от децата, които подаваха топките.

В класирането тимът на Любослав Пенев запазва първата позиция със 17 точки, но остават само на точка пред ЦСКА и Лудогорец, които имат по два мача по-малко.