Хеттрик на Робърта съживи Левски за победа над Берое

Хеттрик на Робърта съживи Левски за победа над Берое Снимка: Lap.bg

Левски отстрани Берое в осминафиналите за Купата на България след пълен обрат и 3:1 на "Герена".

Хеттрик на Найджъл Робърта съживи "сините" за обнадеждаващата победа след поредица от сиви мачове в първенството.

Мартин Камбуров отбеляза дежурния си гол срещу Левски от дузпа през първата част и изведе Берое напред. Това беше попадение №27 за ветерана срещу любимата му жертва.

Оттам нататък обаче домакините се вдигнаха и обърнаха мача.

В 38-ата минута Робърта изравни от пряк свободен удар, а след час игра Карлос Охене удари няколко пъти Мартин Петков след единоборство между двамата и беше изгонен с директен червен картон.

5 минути след като Берое остана с човек по-малко, Насиру Мохамед беше спънат от Александър Цветков и Левски също получи дузпа.

Робърта беше точен от бялата точка за 2:1.

В добавеното време нидерландецът оформи хеттрика си и реши всичко в срещата.