Левски остана извън евротурнирите след нова загуба на "Герена"

Левски остана извън евротурнирите след нова загуба на "Герена" Снимка: Lap.bg

Левски загуби с 1:2 от Локомотив Пловдив на "Герена" и няма да играе в евротурнирите през следващия сезон.

В последния плейофен кръг на Първа лига, "сините" допуснаха пълен обрат и изпуснаха третото място, което дава право на бараж.

Трети в класирането завършва тимът на Славия, който по същото време надигра експерименталния състав на шампиона Лудогорец с 3:1.

Второто място е за ЦСКА, който пък разгроми с 5:0 шестия в крайното класиране Берое.

На стадион "Георги Аспарухов" всичко започна добре за "сините", които откриха още в 5-ата минута.

Тогава Насиру Мохамед отбеляза след чудесен извеждащ пас на Станислав Костов.

Самият Костов уцели гредата малко по-късно.

С две статични положения обаче Локомотив стигна до пълен обрат. В 33-ата минута при един корнер вратарят Георгиев увисна и Доминик Малонга с глава изравни.

В 75-ата минута отново Малонга вкара след ъглов удар - този път след късо изпълнение и центриране, при което защитата на Левски заспа.

Така Славия ще играе бараж за Лига Европа срещу Ботев Пловдив.

В крайното класиране Лудогорец завършва със 72 т., следван от ЦСКА с 59, Славия с 55, Левски с 53 и Локомотив също с 53.