Левски преодоля героичен вратар и излезе трети

Левски преодоля героичен вратар и излезе трети Снимка: Startphoto.bg

Левски победи с 2:0 Пирин на "Герена" в отложен мач от шестия кръг на efbet Лига.

Два късни гола стигнаха на "сините" да вземат трите точки в двубой, в който те имаха тотално преимущество.

Дълго време Левски опитваше да преодолее противниковия вратар Максим Ковальов, който направи голям мач и спаси всичко възможно. Все пак след 78-ата минута логичното се случи и Уелтън и Асен Митков се разписаха.

Мачът течеше с очаквания натиск на Левски и сериозно предимство на "сините" в контрола върху топката.

През първото полувреме домакините се затрудняваха със сгъстената защита на Пирин, но отправиха няколко опасни удара, при които украинецът Ковальов се справи.

В началото на втората част стражът спаси и изстрел на Рикардиньо, после пък Роналдо не успя да преодолее вратаря отблизо.

В 78-ата минута Уелтън беше добре изведен зад защитата, успя да се откъсне и с добре насочен удар да открие резултата.

В 87-ата минута резервата Асен Митков сложи край на интригата със страхотен удар в горния десен ъгъл.

С победата Левски излезе на трето място в класирането с 15 т., на 7 зад лидера Локомотив Пловдив, но и с мач по-малко.

Пирин остава на дъното със само една точка от 8 срещи.