Локо Пловдив взе комфортен аванс срещу Левски за Купата

Локо Пловдив взе комфортен аванс срещу Левски за Купата Снимка: Lap.bg

Локомотив Пловдив победи Левски с 2:0 на "Лаута" в първи сблъсък от полуфиналите за Купата на България.

Тази вечер домакините надиграха убедително съперника и заслужено взеха комфортен аванс преди реванша след две седмици. И двата гола паднаха още до почивката.

Двубоят започна равностойно, но скоро Локомотив пое контрола върху средата на терена и не позволи на Левски да сътвори каквото и да е в атака.

В 23-ата минута Каргас сгреши при изнасянето на една топка, Ивайло Найденов се беше позиционирал лошо и дълъг извеждащ пас остави Димитър Илиев на изстрелна позиция.

Илиев стреля в близкия ъгъл и завари неподготвен Милан Миятович - 1:0 за Локо.

Играта на Левски съвсем се разпадна, а точно в края на полувремето след добра атака по левия фланг Бирсент Карагарен се разписа на празна врата за 2:0.

През втората част "сините" се изнесоха по-напред в половината на съперника, но сериозни положения пред Мартин Луков нямаше.

В 77-ата минута Холмар Ейолфсон заслужаваше втори жълт картон за удар в лицето на Анте Аралица, но реферът Ивайло Стоянов не реагира.

Така Левски записа втора поредна загуба след подновяването на футбола в България и ще има трудна задача да навакса двата гола изоставане в ответния сблъсък на собствен терен.