Лудогорец мина леко през Ботев

Лудогорец мина леко през Ботев Снимка: Lap.bg

Лудогорец постигна лесна победа над Ботев Пловдив с класическото 3:0 в Разград, с което отново си осигури аванс от шест точки аванс пред втория ЦСКА.

Бърнард Текпетей откри резултата с изключително изпълнение в десетата минута. Ганайското крило изпрати неспасяем шут по диагонала от около 20-ина метра, с който матира Аргилашки.

Девет минути по-късно Оливие Вердон покачи резултата на 2:0, а крайното 3:0 оформи Каули още в началото на второто полувреме.

Бразилецът бе изведен сам срещу Аргилашки, който бе излязъл далеч извън наказателното си поле. Каули го преодоля безпроблемно с едно движение, след което завърши на гола мрежа.

Загубата остави Ботев на третото място с 43 точки, на една пред четвъртия Черно море, който е с мач по-малко и в понеделник посреща Ботев Враца.